Čudne su okolnosti od početka pratile ovaj ugostiteljski objekt za kojega je najamnina očito bila previsoka, a u čije je uređenje uložen pozamašan proračunski iznos – jedini ponuđač na ponovljenom natječaju bio je Milenko Kraguljac, riječki ugostitelj koji još s vodstvom Opatije dogovara detalje
OPATIJA Poslovni prostori u sklopu opatijske sportske dvorane »Marino Cvetković« i dalje su izvan funkcije. Otvaranje restorana i fitness centra bilo je najavljeno još za početak prosinca, zatim je planirano na startu ove godine, a prema najnovijim informacijama to bi se moglo dogoditi polovicom veljače. Rokovi su pomaknuti zbog činjenice da svi radovi nisu do kraja dovršeni, odnosno predstoje još neki fini, sitni radovi, a osim toga, potrebno je i potpisati ugovor sa zakupcem ugostiteljskog objekta.
Pregovori još »lutaju«
Na ponovljenom natječaju s bitno smanjenom zakupninom, ugostiteljski objekt je u zakup odlučio uzeti Kraguljac, riječki ugostitelj koji deset godina na Kantridi vodi buffet, grill Zonu. Vlasnik tvrtke Celeia-Rijeka d.o.o. međutim zasad nije želio otkriti svoje planove za ovaj novi opatijski poslovni prostor. Zamolio je za strpljenje rekavši kako s gradonačelnikom Opatije predstoji još definirati detalje ugovora. U kratkim je crtama ipak dao do znanja kako bi to trebao biti riblji restoran čiji će dio ponude biti prilagođen sportašima, a u kojem će se ljeti u ponudi naći i jela s roštilja. Kraguljac dodaje kako se u jednom dijelu pregovora još »luta«, pa valja počekati potpisivanje samog ugovora kako bi se izašlo sa preciznim informacijama.
Fitness centar nije upitan
Mladen Sinožić, direktor opatijske gradske tvrtke »Opatija 21« koja upravlja novom dvoranom, kaže kako će prostori za predaju biti spremni na početku veljače, te kako će se u međuvremenu potpisati ugovor sa novim zakupcem ugostiteljskog objekta. O pričama koje kolaju u opatijskoj javnosti o upitnom otvaranju fitness prostora u sklopu dvorane Sinožić ništa ne zna, te kaže kako nema takvu informaciju.
Naime, u javnosti se govori kako zakupac fitness prostora Alen Zamlić, odnosno tvrtka Absolutus sport d.o.o., nije uspio ishodovati kredit kako bi opremio prostor fitnessa.
– Opremanje fitness prostora nije upitno. Istina, imali smo određenih problema no sada je sve to iza nas. Osim toga, zatvaramo naš dosadašnji fitness pa će dio opreme biti preseljen i s te lokacije u Opatiju. Što se tiče samog otvaranja centra ono je odgođeno zbog činjenice da izvođači i podizvođači radova nisu do kraja završili posao u najavljenom roku. Svaki sam dan na gradilištu i prema posljednjim najavama sve bi trebalo biti gotovo do kraja siječnja, zaista predstoji dovršiti još samo nekoliko detalja. Tada imamo još mjesec dana vremena za opremanja prostora, postavljanja igraonice, mašina… Ako prema najavama, Strabag završi radove do kraja siječnja, siguran sam da će vrata fitness centra biti otvorena u veljači, ali službeno otvaranje uz malu feštu planiramo za mjesec travanj – rekao je Alen Zamlić.