Slavljeničkim koncertom povodom 35 godina rada i postojanja članovi Kulturno-umjetničkog društva Delnice dostojno su obilježili tri i pol desetljeća i dokazali kako ova udruga danas kroz program svojih pet sekcija može napraviti raznovrstan i kvalitetan program koji može zadovoljiti i najprobirljivije ukuse. Do te je razine KUD došao zahvaljujući godinama kvalitetnog rada članova i vrsnih voditelja pa su stoga danas s pravom udruga koja na najbolji mogući način predstavlja dušu te prošlost i sadašnjost Delnica.
KUD Delnice osnovala je 1975. godine skupina entuzijasta, a prvi oblik rada bio je mješoviti pjevački zbor kojeg je vodio Alojz Mihelčić. Svega godinu dana kasnije s radom su, prevođeni Svetislavom Jakovcem, krenuli i tamburaši, a društvo je nakon tih početnih godina polako raslo i granalo svoje aktivnosti pa su tako stvorene folklorna sekcija, ženski pjevački zbor te vokalne skupine »DiM«. Škola tambureKUD Delnice danas okuplja 92 člana pri čemu ih najviše, 38 ima mješoviti pjevački zbor kojeg je nakon već spomentog Alojza Mihelčića vodio Ivica Majnarić te potom i Marija Prpić, a posljednjih dvadesetak godina vrlo uspješno njega i ženski pjevački zbor vodi Mirjana Majnarić. Tamburaše su nakon pokojnog Svetislava Jakovca vodili Slavko Pristušek, Ivan Podnar i Alojz Mihelčić, a posljednjih desetak godina odlično ih vodi Franjo Jakovac zahvaljujući kojemu je pokrenuta i Škola tambure koju vodi Saša Marincel i koja jamči nastavak tradicije sviranja ovog instrumenta u Delnicama. Folklorna sekcija s radom je počela 1980. godine pod vodstvom Smilje Mataja, a zbog niza poteškoća bilježila je i prestanke u radu sve do 2002. godine kad njen rad obnavlja Branko Mihajlović Boysa, počasni predsjednik KUD-a Delnice. Kvalitetno ih nekoliko godina vodi i Filip Višić, a posljednje dvije godine broj članova i nastupa raste zahvaljujući sjajnom radu prof. Danijele Štimac. Napokon, zahvaljujući trudu i radu mladog Damira Zagoršćaka pokrenuta je i sekcija »DiM« koju čine mlade djevojke čiji repertoar čine suvremenije pop i rock pjesme što predstavlja osvježenje i dodatnu kvalitetu u radu delničkog KUD-a koji je, samo u ovoj godini, uz brojne nastupe u Delnicama i ostalim dijelovima Gorskog kotara, predstavio svoj rad i u Rijeci, Zagrebu, Voloderu, Gornjoj Jelenskoj, Petrinji, Csepregu, Sopronu i Bruxellesu.
Podjela priznanja
Slavljenički je koncert bio prilika za podjelu priznanja. Za 35 godina zaslužili su ih Vilma Šnajdar, Mirjana Majnarić, Jelena Dokmanović, Marija Bolf, Anton Majnarić, Vjekoslav Petranović i pok. Stanislav Majnarić. Za 30 godina rada pohvaljeni su Nevenka Petranović, Višnja Pleše i Biserka Vukić, a dalje slijede: 25 godina – Božica Beljan i Franjo Jakovac. Za 20 godina – Mirjana Majnarić, Katarina Pleše, Sandra Bolf, Mile Cindrić, Zvjezdana Čuić, Slavko Pristušek i Mirjana Petrač. 15 godina – Ana Majnarić, Katarina Šporer-Tošić, Boris Crnković, Zoran Mohorić, pok., Saša Marincel i Alen Silić. Za 10 godina – Tanja Jakovac, Tatjana Mihelčić, Milica Muvrin, Dušanka Crnković, Darko Mance i Franjo Crnković. 5 godina – Morena Poljančić, Lucija Vrbanac, Anamarija Predović, Dona Kontić, Tea Crnković, Franciska Bolf, Iva Kezele, Iva Štimac, Veronika Crnić, Damir Zagoršćak, Denis Kezele i Andrej Delač.Za uspješan i kvalitetan rad u proteklih 35 godina zasluge svakako pripadaju i Gradu Delnice koji je KUD uvijek odlično pratio, kao i dosadašnjim predsjednicima bez kojih ovih uspjeha ne bi bilo. Redom to su bili Antun Žauhar, Drago Tomac Štefičov, Slavko Gašparac Jakšov, Roko Tomac Ančekin, Vilma Šnajdar, Branko Mihajlović Boysa te današnji predsjednik Slavko Pristušek.
vrhSlavljenički je koncert bio prilika za podjelu priznanjavrh
GNL2335.JPG
GNL2333.JPG