
Emil Pahljina nije siguran da je plamen koji je buknuo na njegovom vozilu slučajan, jer kombi nije bio vožen četrdeset dana prije požara i bio je u potpuno ispravnom stanju, i misli da bi s požarom moglo biti povezano ukazivanje na kriminal na društvenim mrežama
RAB Nakon požara na kombiju opel movano Rabljanina Emila Pahljine, do kojega je došlo u srijedu u poslijepodnevnim satima u Banjolu, pokrenuto je nekoliko događaja koji su postali jedna od glavnih tema na otoku.
Pritom važnu ulogu ima danas nezaobilazni faktor u društvenoj svakodnevici, društvene mreže, prije svega Facebook, odnosno na Rabu popularna grupa za javnu raspravu Rabski žulj. S jedne strane na »žulju« je pokrenuta humanitarna akcija da se pomogne nesretnom Pahljini, kojem je spaljeni kombi bio jedno od glavnih sredstava za rad, a s druge strane javili su se negativni komentari o rapskom poduzetniku, koji kaže da mu je sada još gore nego kada je saznao da mu gori vozilo. Uz sve to, Pahljina kaže da nije siguran je li požar doista nesreća, ili je riječ o podmetanju.
Vozilo za otpis
– Priča je započela u srijedu 4. veljače oko 17 sati kada je počeo požar. Čuli smo eksploziju, ali se ništa nije vidjelo i nismo znali o čemu se radi. Kasnije me zvao prijatelj i obavijestio da mi je kombi u plamenu. Dorijan Kurelić i ja smo došli do kombija i počeli gasiti, a policiju su zvali susjedi, obitelj Branka Berketa. Gasili smo s tri aparata i vodom do dolaska vatrogasaca, a u međuvremenu je došao dežurni policajac s još jednim aparatom i pomogao. Vatrogasci su nastavili posao ali cijeli prednji kraj kombija je izgorio i vozilo je za otpis, odnosno za staro željezo, ističe Pahljina, dodavši da je, prema njegovom mišljenju, vrijednost kombija prije požara bila oko 5.000 eura.
Nezavidna situacija