
Foto: Damir Škomrlj
Valtur ima 30 hotela, u Italiji, Grčkoj i Španjolskoj, zapošljavaju 2.800 ljudi... Novi Resort, koji je na izvrsnoj lokaciji, početak je našeg širenja u Hrvatsku, kaže Tomo Ljuljdjuraj, član uprave Valtur Internationala, hrvatske firme koja će voditi poslove Valtura u Hrvatskoj
NOVI VINODOLSKI Novi Spa Hotels Resort u Novom Vinodolskom sutra otvara vrata pod dirigentskom palicom talijanske firme Valtur koja je uzela luksuzni novljanski resort u najam pod formulom: 6+6 godina.
Firma sa sjedištem u Milanu turistički je gigant, gostima nudi trideset hotela, najviše ih je u Italiji, razmještenih u Toscani, Sardiniji, Siciliji, Kalabriji, Pugli, Trentinu… Šire se izvan Italije, kupili su tri hotela u Grčkoj, dva u Španjolskoj. U planu su akvizicije na Kubi, Maldivima i Mauricijusu. Zapošljavaju 2.800 ljudi, samo u booking centrima u Padovi, Milanu i Rimu radi 80 zaposlenika. Lani su novim akvizicijama godišnji promet podigli sa 75 na 100 milijuna eura.
Novljanski resort s pet zvjezdica, koji nudi 1.200 kreveta, prvi je hotel talijanske grupacije u Hrvatskoj, no planovi na hrvatskom tržištu su ambiciozniji. Pregovori oko preuzimanja novljanskog resorta trajali su nekoliko mjeseci.
Ostali bez riječi
– Novi Spa Resort je početak našeg širenja u Hrvatsku koja nam je vrlo zanimljiva za širenje posla. Novi Resort je na izvrsnoj lokaciji. Talijani, koji su nam glavno tržište, obožavaju hrvatsko more. Rekao bih, s pravom. Spomenut ću da su nam nedavno došli talijanski pedijatri koji planiraju održati skup kod nas i kad su ušli u hotel i vidjeli pogled, samo su zastali i ostali bez riječi.
– Cilj nam je raditi 12 mjeseci. Naravno, trebat će nam dvije-tri godine da se uhodamo i predstavimo gostima i turoperatorima. Kad spomenemo Valtur, poznati smo prije svega po dobroj hrani i animaciji. Bitno je držati Novi Spa Hotels Resort na razini pet zvjezdica, ali u svakom detalju, podvlači Tomo Ljuljdjuraj.
Cikloturizam
Dobre vibracije
U Novom Vinodolskom, koji vapi za hotelskim smještajem, a posebno za kvalitetnim hotelskim krevetima, očekuju puno od novog početka Resorta. I u turističkom smislu i u smislu suradnje. Dobre vibracije stižu i iz Resorta.
– Dobra suradnja je već započela, čujem se često s gradonačelnikom Novog Vinodolskog Velimirom Piškulićem, i očekujemo da ćemo nastaviti kvalitetno surađivati. Nema zatvaranja, gdje god smo došli surađivali smo s lokalnom vlasti jer imamo zajednički interes u turizmu, objašnjava član uprave Valtur Internationala.
– Želimo raditi polako, ali sigurno. Nikako ne želimo nešto obećati pa ne održati obećanje. Puno je planova, ali baš zbog toga što ne želimo obećavati unaprijed dok sve ne definiramo, zaključuje Tomo Ljuljdjuraj.