Orijent 1919 u Sigetu doživio prvi poraz ove sezone, Krimejčani poveli pa stali

Ennio Travaglia/Foto V. KARUZA

Krimejčani su poveli preko Matulje, a onda posrnuli krajem prvog poluvremena

DUBRAVA – ORIJENT 1919 3:1

ZAGREB Utakmica 6. kola Druge HNL: Dubrava – Orijent 1919 3:1 (2:1). ŠRC Stjepan Spajić. Gledatelja: 150. Sudac: Krečak (V. Gorica). Strijelci: 0:1 Matulja (13′), 1:1 Alghoul (42′-11m), 2:1 Vajdovčić (45′), 3:1 Korca (51′). Žuti kartoni: Turanjanin, Vadjovčić,  I. Ljubanović, Alghoul (Dubrava), Mulac, Hodža (Orijent 1919).

DUBRAVA: Ilinčić, T. Ljubanović (od 39′ Barišić), Cerovec, Ibiši, Vajdovčić (od 64′ Petrović), Alghoul, Kapitanović (od 77′ Ivanović), I. Ljubanović (od 77′ Vragolović), Korca, Maglica, Turanjanin (od 64′ Prpić-Bosanac).

ORIJENT 1919: Boglić, Mulac, Fatić (od 82′ Gerc), Matulja (od 64′ Jadrić), Hodža, Macolić, Frigan, Mohorovičić (od 64′ Srzentić), Zrilić, Travaglia (od 64′ Zuliani), Tadejević.

U 13. minuti Matija Matulja je dočekao Mulčevu dugu loptu i trenutak dekoncetracije domaće uže obrane za prvijenac u dresu “Crvenih”. Pet minuta kasnije trebalo je biti 0:2, no Hodža glavom u padu nije najbolje zahvatio loptu na vrhu domaćeg peterca. Gosti, bez nekoliko prvotimaca (Putnik, Črnko, Fućak, Švrljuga…), su bez većih problema čuvali minimalno vodstvo sve do 42. minute kada je Tadejević nes(p)retno zahvatio rukom ubačaj Ibišija, a Alghoul s bijele točke poravnao rezultat.

U 45. minuti Fatić i suigrači propustili su ispucati loptu s vrha svojega kaznenoga prostora što je iskoristio Vajdovčić koji je volej udarcem sa 16 metara okrunio preokret svoje momčadi. Slična reakcija uslijedila je i u 51. minuti kada je nakon kornera lošije reagirao Boglić, pa njegovi suigrači, a Korca ugurao loptu u mrežu za 3:1. Nakon toga postalo je jasno da će prisilno podmlađena ekipa s Krimeje teško izbjeći prvi prvenstveni poraz ove sezone.