Nakon petogodišnje koncertne pauze

Marčelo i bend sutra u zagrebačkom Vintage Industrial Baru

Ivana Kocijan

Foto: MARKO OBRADOVIĆ EDGE

Foto: MARKO OBRADOVIĆ EDGE

Na željno iščekivanom koncertu u sklopu obilježavanja 20-godišnjice karijere poseban će gost biti Phat Phille



Nakon petogodišnje koncertne pauze sutra u zagrebački Vintage Industrial Bar, u sklopu regionalnog koncertnog obilježavanja dvadesetogodišnjice karijere, dolazi poznati srpski reper Marko Šelić Marčelo s bendom.


Uskoro se navršava druga godina otkako je objavljen njegov diljem regije hvaljen album »Nojeva varka« (Lampshade Media), a očekivali smo ga i na AntiValentinovu #8 sredinom veljače. U Zagrebu će mu se pridružiti poseban gost, priznati producent i DJ Phat Phillie.


– Nažalost, zdravstveni razlozi omeli su nas da se pred zagrebačkom publikom pojavimo na legendarnom AntiValentinovu. Otud se rodila ideja o nadoknadi u obliku cjelovečernjeg koncerta iz sve snage – i trebalo nam je vremena, ali evo, napokon dolazimo i vrlo se radujemo. U godinama tijekom kojih se nismo vidjeli dogodio se konceptualni album »Nojeva varka«, i jedva čekamo da vam predstavimo njegovu živu verziju – prošaranu odabranim starim pjesmama, naravno.




U Zagreb dolazimo u punom sastavu: Nensi (vokal), Raid (gramofon, klavijature), Šljuka (vokal, klavijature), Krumes (violina), Maks (saksofon), Drama (bubanj), Fabri (bas), te moja malenkost, i svirat ćemo sigurno dva sata.


Koncert će, između ostalog, prikazati naše glazbeno sazrijevanje kroz godine, prijeđeni put bit će utkan u repertoar, s »Nojevom varkom« kao sadašnjicom od koje ćemo se otisnuti dalje u nepoznato, nakon proslave dvadesetogodišnjice, poručio je Marčelo.


Glazba Marčela i njegovih suboraca najčešće se i dalje svrstava u kategoriju hip-hopa, ali tijekom dva desetljeća rada, a naročito na posljednjem albumu, granice su pomaknute izvan ladice žanra: od elektronike, preko jazza i soula, do sevdalinke.


– Mene je rap fascinirao kao ritmička vještina i svojevrsna suvremena poezija, tako sam to doživio, i otud je i dalje tu kao moj vokalni izraz, kao alatka. Ali mi smo kao kolektiv zainteresirani za glazbenu slobodu i dobar tekst, izvan ikakvih žanrovskih religioznosti, zaključio je Marčelo.