Emocije

Infarktna završnica u riječkom kafiću! Ovo mogu samo Vatreni, evo kako se proživjela drama penala s Brazilom

Screenshot Vedran Karuza

Drugi put u četiri godine, već drugo Svjetsko prvenstvo zaredom Vatreni su u polufinalu!

Hrvatska je nakon dramatične završnice i izvođenja penala izbacila Brazil i prošla u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru. Drugi put na ovom prvenstvu Vatreni su samouvjereno prošli ono što mnogi nazivaju ruletom jedanaesteraca, ali hrvatski nogometaši redovito uspijevaju hladnokrvno riješiti sebi u korist.

Pobijedili su možda i najbolju momčad turnira, izjednačivši u 117. minuti fenomenalnim golom Brune Petkovića na asistenciju Mislava Oršića na 1:1, čime je poništen gol Neymara iz 105. minute, postignut u, mora se priznati, briljantnoj akciji najboljeg igrača Brazila.

Bio je to jedini put u 120+ minuta utakmice da je granitna hrvatska obrana popustila, a Vatreni su imali snage i karaktera izrežirati još jedan veliki preokret.

Pogledajte kako se ova infarktna drama jedanaesteraca gledala u jednom riječkom kafiću u videu Vedrana Karuze.