HNL

Slaven Belupo – Gorica 4-1: Utakmicu obilježila teška ozljeda Đekića koji je završio u bolnici

KOPRIVNICA – U dvoboju 33. kola HNL-a Slaven Belupo je kao domaćin u Koprivnici svladao Goricu sa 4-1 (1-1).

Goste je u vodstvo doveo Nikola Vujnović (41), no Benedikt Mioč (43) je vrlo brzo poravnao da bi kapetan domaćih Tomislav Božić (69) pogodio za 2-1, a Mioč (80-11m) svojim drugim golom iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu. Konačnih 4-1 postavio je kadet Slavena Patrik Marić (90+5) duboko u sudačkoj nadoknadi.

Prvo je poluvrijeme obilježila ozljeda mlado braniča Gorice Đure Đekića na kojega je u 20. minuti prilikom istrčavanja naletio njegov vlastiti vratar Banić te ga pogodio koljenom u glavu. Đekiću se pet minuta ukazivala pomoć na travnjaku prije no što je prevezen u bolnicu.

Nogometni dio događaja u prvih 45 minuta dogodio se u samoj završnici. Gorica je povela u 41. minuti kada je Vujnović sjajno primirio dugo dodavanje Mrzljaka i potom s pet metara poslao loptu kroz noge Sušaku. Samo dvije minute potom Slaven je izjednačio, ovoga se puta Štrkalj istaknuo lijepim štopanjem lopte na vrhu kaznenog prostora, a on je potom proigrao natrčalog Mioča koji je iskosa s desne strane pogodio suprotni kut.

Do potpunog preokreta Slaven je stigao sredinom drugog poluvremena, nakon udarca iz kuta Agbekpornu je udarcem glavom pogodio okvir gola, a na odbijenu loptu najbrže je reagirao kapetan Božić i doveo svoju momčad u prednost.

Potvrda pobjede stigla je iz kaznenog udarca kojega je sigurno izveo Mioč. Prethodno je Pršir neoprezno u svom 16-ercu startao na Caimacova.

Kada se očekivao posljednji sudački zvižduk Mioč je primirio loptu pred gostujućim kaznenim prostorom i uposlio mladog Marića koji je snažnim udarcem postigao svoj prvi seniorski pogodak.

Deveti Slaven Belupo sada ima 33 boda, samo dva manje od osme Gorice. Iza njih je dna samo otpisani Rudeš sa sedam bodova.

Vodi Dinamo sa 72 boda, jednim više od druge Rijeke prije njihova međusobnog ogleda u nedjelju na Rujevici.

REZULTATI 33. KOLA,
Petak:
Rudeš - Istra 1961      1-3 (Mašala 19 / Lawal 16, Čuić 73, Lisica 75)
Subota:
Slaven Belupo - Gorica  4-1 (Mioč 43, 80-11m, Božić 69, Marić 90+5 / Vujnović 41)