TREĆA HNL - ZAPAD

Mašić i Bogdanić za petu pobjedu: Crikvenica nastavila niz protiv Kostrenjana u nešto slabijem izdanju

Valentina Prokić

Amir Mašić/Foto: S. DRECHSLER

Previše smo bili usporeni u prednjoj liniji, bilo je puno nervoze i završavali smo često u zaleđu za što nije bilo razloga. Nismo imali miran zadnji pas, ni pripremu za prijem tog zadnjeg pasa - kaže Lopac

CRIKVENICA – POMORAC 1921 2:0

CRIKVENICA – Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Crikvenica – Pomorac 1921 2:0 (1:0). Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Mateo Čalić (Marčana) 5,5. Strijelci: 1:0 Mašić (11’), 2:0 Bogdanić (85’). Žuti kartoni: Merle (Crikvenica), Šprem-Veljavečki, Dorčić (Pomorac 1921). Crveni karton: Mendrila (79’- drugi žuti).
CRIKVENICA: Baričević 6,5, Merle 6, Prpić 6,5, Mazzarolli 7, Antanasković 6, Bogdanić 6, Butorac 6,5, Šarković 6,5 (od 87’ Filipović -), Mašić 6,5, Imeraj 6 (od 80’ Rubčić 6), Buršić 5,5 (od 68’ Husejnović -).
POMORAC 1921: Šestan 6,5, Stranić 5,5 (od 70’ Vinković), Paić 5,5, Šprem-Veljavečki 5,5, Božanić 5,5 (od 85’ Maulana -), Sobotinčić 5,5 (od 70’ Dželalija -), Žeželj 5,5, Dorčić 5,5, Ende 6, Muminović 5,5 (od 85’ Alić -), Mendrila 5.

Nogometaši Crikvenice nastavili su niz prvenstvenih pobjeda svladavši Pomorac 1921 – 2:0. Egzekutori su bili Mašić i Bogdanić, a iako rezultat ne govori tako Crikveničani su protiv Kostrenjana odigrali slabiju utakmicu nego što je to bio slučaj u prošlim kolima. Puno više od igre pamtit će se rezultat, a na kraju to je i jedino važno.

Reviju crikveničkih promašaja pokrenuo je Buršić u 6. minuti kada je posve sam i neometan sa sedam, osam metara promašio cijeli gol. Četiri minute kasnije Crikvenica je povela golom Mašića kojemu je Buršić gurnuo loptu – 1:0.

Novu veliku priliku propustio je realizirati nakon pola sata igre upravo strijelac Mašić kada je na Šarkovićevu asistenciju loptu poslao preko gola. Vratar Pomorca 1921 Šestan u 34. minuti sjajno je obranio Mašićev pokušaj glavom. U 44. minuti domaći su imali dvije prilike. Prvo je Šarković ubacio u sredinu, a Buršić pucao glavom preko gola. Buršić se neposredno nakon toga našao »jedan na jedan« sa Šestanom koji loptu odbija u korner.

Prekid mučenja

U nastavak su Crikveničani krenuli uspavano, no ipak su uspješno kontrolirali goste iz Kostrene koji su tek dva puta uspjeli pobjeći u kontre, no jednu je zaustavio vratar Baričević, a drugu crikvenička obrana. Domaći su zaprijetili u 56. kada je Bogdanić iz slobodnog udarca s 25 metara loptu poslao zamalo pored gola. Buršić dvije minute kasnije prima loptu od Mazzarollija, prebacuje istrčalog vratara Šestana, no loptu prije ulaska u mrežu zaustavlja Ende. U 85. minuti Bogdanić prekida »mučenje« i nakon asistencije Rubčića pogađa za konačnih – 2:0.
Buršića je u 68. minuti zamijenio novi igrač u redovima Crikvenice, Hasan Husejnović koji se priključio proteklog tjedna, a stigao je iz Čelika iz Zenice. Husejnoviću će trebati još neko vrijeme da se fizički pripremi, no činjenica je da Crikveničani imaju kratku klupu te da im je svaki igrač potreban.

– Vidjet ćemo, tek je stigao. Vidi se na njemu da nije u pravom treningu i trebat će mu vremena da se spremi – rekao je trener Crikvenice Tomislav Lopac.

Limit gostiju

– Kad imaš dosta prilika u prvom poluvremenu, a 1:0 je rezultat koji se može vrlo lako promijeniti, onda ima nervoze i na klupi i na terenu. Dominirali smo cijelu utakmicu, ali nismo bili pravi. Previše smo bili usporeni u prednjoj liniji, bilo je puno nervoze i završavali smo često u zaleđu, a nije bilo zato razloga. Nismo imali miran zadnji pas, ni pripremu za prijem tog zadnjeg pasa. Čestitam protivniku na strpljivoj igri i što može plitko stajati cijelu utakmicu bez obzira na rezultat, Pomorac 1921 će biti svima »al pari« protivnik. Mi se okrećemo Novigradu. Ne mogu sve utakmice završavati u prvom dijelu, utakmice traju 90 minuta, a mi smo na to spremni i odradili smo to koliko-toliko rutinski. Imali smo svojih prilika gdje smo trebali biti mirniji u završnici i prije riješiti utakmicu, ali to je nogomet. Inače, kad propustiš takve prilike kakve smo mi imali, takva utakmica ne završava ovako, već stigne kazna. Pomorac nam nije zaprijetio, imali su dvije situacije kada su pobjegli u kontri, uspjeli smo to anulirati, jedan udarac u okvir gola neutralizirao je naš vratar. No, tako se dobivaju utakmice kad si prvi na ljestvici, jer ne možeš svaku utakmicu zabijati puno. Tu se vidi stabilnost u neprimanju golova i u sprečavanju protivnika u izrađivanju šansi – dodao je Lopac.

Trenera Pomorca 1921 Vladimira Jerića ne muči samo rezultat, već i treninzi te novi »party« divljih svinja na terenu u Žuknici.

– To su već pokrpali, trebalo bi biti u redu. Nadam se da neće biti novih upada jer bi trebali igrati u subotu protiv Vinodola doma. Treniramo na umjetnoj travi, čija je podloga stara desetak godina, loša, sve je to čista improvizacija. Crikvenica je puno kvalitetnija od nas, kontrolirali su utakmicu, imali smo mi neke situacije u drugom dijelu, ali oni su mogli riješiti sve u prvom dijelu i odvesti dvoboj u mirnije vode. Ovo je naš limit, teško se mi možemo nositi s ovakvim momčadima poput Crikvenice, Jadrana, Grobničana… Nismo mi u tom rangu i za to trebamo još puno, puno raditi, ali nemamo gdje – rekao je Jerić.

Rezultati 5. kola

Crikvenica – Pomorac 1921 2:0, Novigrad – Uljanik 4:1, Nehaj – Cres 4:1, Grobničan – Naprijed 4:1, Krk – Pazinka 0:1, Rudar TE – Buje 1:0, Jadran-Poreč – Vinodol 3:0.

JADRAN  – VINODOL 3:0

POREČ – Igralište Veli Joše. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Strijelci: 1:0 Sumić (4’-11m), 2:0 Ivetić (39’), 3:0 Al Tharwan (44’-11m). Žuti kartoni: Lekaj, Tonković, Tomić (Vinodol).
JADRAN: Pavlić (od 63’ Mišić), Leko, Mofardin (od 71’ Terlević), Al Tharwan, Lepinjica, Herak (od 60’ Vlizlo), Ivetić, Sumić, Marinković, Abramović (od 63’ Užila), Ereiz.
VINODOL: Godinić, Petrinović, Hrmić, Peričić (od 71’ Tomljanović), Tomić, Filipović, Tonković, Lekaj (od 46’ Lenac), Vidović (od 86’ Krišković), Grbac (od 46’ Šanić), Čulina (od 46’ Preni).

NAPRIJED – GROBNIČAN 1:4

HRELJIN – Igralište Lonja. Gledatelja 100. Sudac: Petar Jerbić (V. Gorica). Strijelci: 0:1 Pilčić (7’), 0:2 Pilčić (20’), 1:2 Pleše (24’), 1:3 Pilčić (30’), 1:4 Prtenjača (87’). Žuti kartoni: Radošević (Naprijed), Bosančić, Kurilić Mario (Grobničan). Crveni karton: Jukić (38’, Grobničan).
NAPRIJED: Ciani, Brkić (od 46’ Kružić), Simanović, Vukajlović (od 53’ Mioč), Tomljanović (od 77’ Vušković), Barišić (od 70’ Agaj), Leskur, Blašković, Radošević, Agaj (od 53’ Biškupović), Pleše.
GROBNIČAN: Curać, Babić (od 46’ Gundić), Jukić, Golić, Vukelić, Pilčić, Matković (od 84’ Brekalo), Kurilić, Prtenjača (od 89’ Tešić), Bosančić (od 84’ Malkić), Babić (od 77’ Batarelo).

KRK – PAZINKA 0:1

KRK – Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 30. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelac: 0:1 Tanković (15’). Žuti kartoni: Pozderac, Turkalj, Mikulica (Krk), Žgomba (Pazinka).
KRK: Benulić, Rudan, Turkalj, Šantek (od 66’ Badurina), Junuzović, Vidmar (od 62’ Zeko), Klenovšek, Mijić (od 46’ Miš-Mešić), Mikulica, Pozderac, Dedić (od 46’ Furijan).
PAZINKA: Denić, Pavat, Pinčan, Zgrablić (od 59’ Peršić), Ban (od 66’ Babić), Matika, Rabar, Tanković (od 86’ Flegar), Souza, Žgomba, Maružin.

NEHAJ – CRES 4:1

SENJ – Igralište Nehaja. Bez gledatelja. Sudac: Marko Petrunić (Zagradci). Strijelci: 1:0 Jovanović (29’-ag), 2:0 Vukelić (44’), 3:0 Crnovršanin (48’-ag), 4:0 Hajdini (59’), 4:1 Tarabocchia (90’). Žuti kartoni: Hodak Luka (Nehaj), Uzelac i Cianci (Cres).
NEHAJ: Herman, Pejanović, Svast, Ćaćić, Filipović (od 84’ Matijević), Hodak, Lagumdžija, Ratković (od 61’ Brnja), Tomac (od 84’ Dabac), Papić, Vukelić (od 72’ Buqaj).
CRES: Vidović, Nikolić, Jovanović (od 46’ Cianci), Kokorović (od 55’ Kučinić), Jusufi, Popović, Uzelac, Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić (od 67’ Farkaš), Lazić (od 55’ Zubović).