Vinodol zasluženo slavio u Kraljevici, uvjerljiva pobjeda Halubjana u Labinu

Noah Ugrinović (Vinodol) i Jakov Mendrila (Kraljevica)/M. LEVAK

Cresani odnijeli bodove iz Crikvenice

KRALJEVICA – VINODOL  0:1

KRALJEVICA Utakmica 17. kola Treće HNL – Zapad: Kraljevica – Vinodol 0:1 (0:0). Igralište Milan Ružić Minta. Gledatelja: 180. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija) – 6,5. Pomoćnici: Rožman (Rijeka) i Butorac (Gospić). Strijelac: 0:1 N. Peričić (70’). Žuti kartoni: Kocijan, B. Znamenaček, F. Znamenaček, Sotošek (Kraljevica), Brdar (Vinodol).

KRALJEVICA: Zonka 5,5, Depeder 5,5, Kocijan 6, Šupraha 5 (78’ Jagić -), F. Znamenaček 6, B. Znamenaček 6,5, Leoni 5 (61’ Talajić 5,5), Sotošek 6,5, Šepić 6,5, Mendrila 5,5 (86’ Ivančok -), Jovanović 6.

VINODOL: Kramer 6,5, Travaglia 6,5, N. Peričić 7, Mazzarolli 6,5, Filipović 6,5, Buršić 6 (90’+3’ Mađovski -), Butković 5,5 (46’ Brdar 6,5), Bogdanić 6, Tomić 6,5, M. Peričić 6,5 (79’ Tonković -), Ugrinović 6,5 (86’ Buljat -).

U 70. minuti Noel Peričić ubacio je s lijeve strane u pokušaju da centira, a putanja njegove lopte pretvorila se u ključni trenutak utakmice. Bila je milimetarski točna, rezantna i neuhvatljiva za vratara Zonka na crti koji se na neki način pretvorio u tragičara susreta. Do tada je, naime, imao nekoliko sjajnih intervencija…

Bolja energija

Novljani su u konačnici zasluženo slavili, bolje su »stajali« na grbavom travnjaku i imali kvalitetniji protok lopte i stabilnost. Kraljevica se počela buditi u drugom poluvremenu kad je energetski bolje izgledala, ali nedovoljno za nešto više. U 50. minuti vratar Kramer je loše reagirao, napucao loptu u Sotošeka, a ona prošla kraj gola. Filip Znamenaček je u 57. punom nogom opalio s 20 metara, a na sličan način uzvratio Brdar.

Najbolju šansu utakmice imao je Talajić kojeg je nakon duplog pasa u »mrtvu šansu« gurnuo Sotošek, ali Kramer je sjajno zaustavio njegov udarac iz blizine. U drugoj minuti nadoknade Borna Znamenaček je silovito tukao s 25 metara, lopta fijuknula kraj gola.

Crikvenica       17       2       2       13       13:37       8

Sljedeće kolo (30. ožujka): Pomorac 1921 – Pazinka, Uljanik – Crikvenica, Cres – Naprijed, Nehaj – Buje, Rovinj – Kraljevica, Vinodol – Rudar, Halubjan – Medulin 1921.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta čvrst, ali slab nogomet. Bilo je puno obostrano nepovezane igre i pogrešaka, a bolji dojam ipak su ostavili gosti. Kraljevica je djelovala potpuno bezopasno za obranu kojem je dobro dirigirao kapetan Filipović.

Šepić spasio

U 9. minuti viđena je najbolja šansa prvog dijela kad se Maro Peričić sjurio po desnoj strani, ušao u šesnaestarac i izašao sam pred vratara, no Šepić mu je u odlučujućem, matnom trenutku skinuo loptu s noge i izbacio je korner.

Oštrija igra domaćina rezultirala je s tri žuta kartona, jedan je trebao otići i na stranu Vinodola, no pravog sadržaja zapravo nije bilo. Gledateljima je čak više zabavljao ulazak mačke na travnjak u dva navrata, u onom drugom Depeder ju je uhvatio i odnio u svlačionicu uz pljesak s tribina.

U 29. minuti iskusni znalac Tomić sjajno je ubacio s desne strane, bio je to opasan ubačaj, no pljesak je zaslužio i vratar Zonka koji je poletio zrakom za atraktivnu intervenciju.

Dvije minute kasnije inače dosta poduzetni Travaglia je dobro pucao iz slobodnog udarca s desne strane, lopta zahvaćena ljevicom preletjela je iznad spojnice.

NAPRIJED – NEHAJ  2:2

HRELJIN  Igralište Lonja. Gledatelja: 70. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak). Pomoćnici: Klobučar (Čavle) i Tićak (Rijeka). Strijelci: 1:0 Begić (10’), 1:1 Hodak (14’), 1:2 Tomac (40’), 2:2 Zeko (57’). Žuti kartoni: Frigan, Pleše, Jakovljević (Naprijed), Dizdar, Dabac, M. Prizmić, Vukelić (Nehaj). Crveni karton: Pulić (85’, Naprijed).

NAPRIJED: Herman, Tijan, Pirić, Jakovljević, Frigan (od 45’ Štraser), Rotim (od 46’ Hoić), Radošević, Tomljanović, Begić, Zeko, Pleše.

NEHAJ: Godinić, D. Prizmić (od 70’ Pejanović), Dabac (od 61’ Buqaj), Tomac (od 78’ Papić), Vuković, Vukelić, Džemaili, Lagumdžija, Svast (od 61’ M. Prizmić), Hodak, Dizdar.

CRIKVENICA – CRES  0:1

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Pomoćnici: Mušković (Kastav) i Marušić (Matulji). Strijelac: 0:1 Tarabocchia (35’). Žuti kartoni: Božičković, Filipović, D. Vidović, P. Vidović, Brnja, Petrinović (Crikvenica), K. Zubović, Kokorović, T. Zubović, Šušak (Cres). Crveni karton: A. Zubović (75’, Cres).

CRIKVENICA: Manestar, Smolčić, Petrinović (od 82’ Škoro), Ribarić, Filipović, P. Vidović, Suden, Krmpotić, Bajrić (od 58’ Tomljanović), Rubčić (od 67’ Deželin), Brnja (od 82’ Mikulica).

CRES: Šušak, Dedić, Budimir (od 46’ Iskra), Šafarek, Kokorović, Jusufi (od 76’ Crnovršanin), Okić (od 90’+4’ Savić), Tarabocchia, K. Zubović, A. Zubović, Smolčić.

MEDULIN 1921 – POMORAC 1921 0:2

MEDULIN   Igralište Mutila. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Pomoćnici: Piljić (Rijeka) i Vitasović (Filipana). Strijelci: 0:1 Matković (75’), 0:2 Blečić (87’). Žuti kartoni: Dundović, Blečić (Pomorac 1921).

MEDULIN 1921: Laganis, Krizmanić, Mofardin, Be. Agaj (od 78. Lekaj), Bl. Agaj, Mardešić, Adžić (od 55. Brizić), Stojanović, Stanić, Ibrišagić, Džanić (od 59. Kvaternik).

POMORAC 1921: Nicoletti, Leko, Sobotinčić (od 70. Dorčić), Žeželj, Blečić, Lapić (od 78. Hrmić), Ende, Šprem-Veljavečki, Matković (od 89. Stančić), Dundović (od 46. Brkljača), Rožajac (od 46. Stanišić).

RUDAR  – HALUBJAN 0:4

LABIN  Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Marijan Krčalić (Radmani). Pomoćnici: Dizdarević (Radmani) i Ružić (Kaštelir). Strijelci: 0:1 Pučić (11’), 0:2 Šarković (34’), 0:3 Jurković (48’), 0:4 Weitzer (67’).

RUDAR: Blažina, Načinović, Božičević, Golja, Martić, Macan, Juričić, Bilić (od 52. Čenaj), Karić (62. Mohorović), Salihović, Stepčić (52. Halilčević).

HALUBJAN: Legac, Hunčak, Ciglar, Franković (od 68. Radošević), Weitzer (75. Šarić), Pučić, Paškvan (46. Dedić), Mikulica, Jurković (75. Kučinić), Kovačević, Šarković (80. Vuk).