LIGUE 1

Loš početak: aktualni francuski prvak u zadnji čas izvukao remi protiv Metza na otvaranju sezone

Slavlje igrača Lillea/Foto: REUTERS

U 81. minuti Jonathan Ikoné smanjuje na 2-3, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade (90+7) turski napadač Burak Yilmaz pogodio za 3-3.

PARIZ  Branitelj naslova Lille u sudačkoj nadoknadi spasio se od poraza u 1. kolu francuskog prvenstva, nakon što je u nedjelju na gostovanju kod Metza do 81. minute gubio sa 1-3.

Hrvatski reprezentativni branič Domagoj Bradarić ostao je na klupi Lillea, a Metz je od 56. minute imao igrača manje jer je crveni karton dobio branič Boubakar Kouyate.

Nogometaši Bordeauxa otvorili su novu sezonu u Le Championnatu domaćim porazom od Clermonta sa 0-2.

Clermont je osnovan 1911. godine, a ove sezone će prvi put u svojoj povijesti igrati u elitnom razredu francuskog nogometa. Već u prvom kolu priredio je iznenađenje pobijedivši u gostima Bordeaux sa 2-0. Golove za povijesnu pobjedu zabili su Mohamed Bayo (82) i Jodel Dossou (90+3).

Za Bordeaux je do 81. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić za kojeg se ovoga ljeta pisalo kako je na izlaznim vratima “Girordinaca”.

U petak je Monaco našeg Nike Kovača kod kuće odigrao 1-1 protiv Nantesa, baš kao i Lyon u subotu protiv Bresta. PSG je u subotu sezonu otvorio gostujućom pobjedom protiv Troyesa (2-1).

U nedjelju navečer u posljednjoj utakmici 1. kola Montpellier dočekuje Marseille.