premijer liga košarkašica

Košarkašice FSV-a umalo prokockale 18 poena prednosti, naposljetku upisale prvu domaću pobjedu

Katarina Blažević

Foto Arhiva NL

Košarkašice FSV-a upisale su prvu ovosezonsku domaću pobjedu, na Kozali je, na kraju teškom mukom, pala Mursa.

RIJEKA Susret 6. kola Premijer lige košarkašica: FSV – Mursa Osijek 77:70 (27:11, 15:13, 19:23, 16:23). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 40. Suci: Sušanj, Varga, Klasan (Rijeka).

FSV: Poss 17, Bašek 16, Perko 2, Tuftan 7 (1-2), Peričić 11 (1-2), Brandić, Pršo, Kajfeš 3 (1-1), Škare 13 (2-2), Krajina 8.

MURSA OSIJEK: Šimunić 24 (7-7), Mihaljević 24 (6-9), Štrk 2 (2-2), Rimac 2, Balić 14 (2-2), Pudar, Šarlija 2, Zvocak 2, Vuksanić, Fenrih.

Riječanke su prikazale dva lica u dva poluvremena. Dominacija domaćih je krenula sredinom prve četvrtine kada su sjajnim probijanjem protivničke obrane do kraja dionice nanizale 17 poena, dok su gošćama dopustile tek dva koša. Plus 16 s početka druge dionice igre su povećale za dva poena pri odlasku na odmor.

No, u drugo poluvrijeme krenule su previše opušteno i nonšalantno, Osječanke su zaostatak od 18 poena uspjele smanjiti na tek tri (46:43) samo šest minuta nakon početka treće četvrtine. Ali domaće su se pribrale te je Bašek s dvije uzastopne trice ponovo donijela svojoj ekipi dvoznamenkasto vodstvo (61:47). Nisu gošće odustajale ni u zadnjih deset minuta, došle su na minus osam (69:61) četiri minute prije kraja, ali Peričić i Škare su realiziranim tricama donijele svojoj ekipi treću pobjedu sezone.