TREĆA HNL - ZAPAD

Derbi kola između Crikvenice i Grobničana odlučen jednim pogotkom nakon 11 minuta igre

Valentina Prokić

Dino Šarković (Crikvenica) i Matija Brdar (Grobničan)/Foto: M. GRACIN

Šarković je ubacio s desne strane u peterac, Imeraj je pogodio prečku, lopta se odbila, a Mašić, koji je ostavljen sam na dva metra, pospremio je loptu u mrežu za vodstvo Crikvenice

CRIKVENICA Utakmica 8. kola Treće HNL, zapad: Crikvenica – Grobničan 1:0 (1:0). Gradski stadion. Gledatelja: 120. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb) 6. Strijelci: 1:0 Mašić (11’). Žuti kartoni: Bogdanić, Baričević (Crikvenica), Kurilić, M. Brdar (Grobničan).

CRIKVENICA: Baričević 6,5, Antanasković 6, Prpić 6, Barac 6 (od 51’ Merle 6), Butorac 5,5, Bogdanić 5,5, Šarković 6, Mašić 6 (od 81’ Husejnović -), Imeraj 5,5 (od 86’ Rubčić -), Mazzarolli 6, Buršić 5,5.
GROBNIČAN: Curać 5,5, Golić 6, Kurilić 5,5, Rupčić 5,5, M. Brdar 5,5 (od 80’ Gundić -), Vukelić 5,5, Prtenjača 6, Bosančić 5,5 (od 68’ Batarelo 5,5), Babić 5,5 (od 54’ R. Brdar 5,5), Matković 6 (od 46’ Brekalo 5,5), Pilčić 6.

Crikvenica je i nakon osam kola ostala neporažena. Grobničan, koji je na Gradski stadion stigao po pobjedu, nije u tome uspio, jer Crikveničani su se još jednom pokazali kao pretvrd orah. Za razliku od ranijih utakmica ove sezone, u kojima su i jedna i druga momčad nerijetko pokazivala veliku učinkovitost, međusoban dvoboj ponudio je tek jedan pogodak i to već u ranoj fazi susreta, za koji se na kraju pokazalo da je i odlučujući.

S(p)retni Mašić

Prvi je reflekse vratara Baričevića u 6. minuti testirao Pilčić, udarcem s dvadesetak metara. Već pet minuta kasnije domaćin je poveo. Šarković je ubacio s desne strane u peterac, Imeraj je skrenuo loptu glavom i zatresao prečku, lopta se odbila, a Mašić koji je ostavljen sam na dva metra, pospremio je loptu u mrežu za vodstvo Crikvenice.

Rano vodstvo malo je šokiralo goste, koji su vrlo teško uspijevali isplesti pravu akciju i ugroziti Baričevića, dok je Crikvenica mirno vrebala svoju priliku, ne želeći ugroziti dobrodošlo vodstvo. U 36. minuti Matković je prošao po lijevoj strani, pronašao Prtenjaču, koji se odlučuje poslati loptu skroz na suprotnu stranu za natrčalog Golića, ali vratar Baričević nije se dao prevariti. Tri minute kasnije ponovno Prtenjača gura u priliku za udarac Babića, no i ovaj puta lopta završava u rukama crikveničkog vratara. U posljednjoj minuti prvog dijela Bosančić je pogodio stativu udarcem s 18 metara.

Buršićeva stativa

Crikvenica je u drugom dijelu imala dvije prilike koje su mogle zaključiti utakmicu. Na Šarkovićev ubačaj u 65. minuti Imeraj je malo zakasnio. No, u 73. minuti Šarković se našao sam pred vratarom Curaćem, koji uspijeva loptu odbiti i sačuvati mrežu.

Četiri minute kasnije Buršić je propustio loptu gurnuti u nebranjenu mrežu, nakon što ga je Merle gurnuo u priliku, a Curać prerano istrčao, već je lopta odsjela na stativi.

Priliku za izjednačenje Grobničan je imao u 88. minuti. Prtenjača je pucao kroz gužvu u šesnaestercu, vratar Baričević je loptu samo odbio, ali su je njegovi suigrači uspjeli izbaciti u korner.

Na kraju je Grobničan ostavio dojam da je možda mogao pružiti malo više u derbiju kola, ali je nedostajalo brzine u otvaranju prema naprijed, što je Crikvenici sasvim odgovaralo jer su imali dovoljno vremena za zatvoriti isturenog Pilčića. Iako su navijači očekivali rapsodiju golova, činjenica je da je to bio sudar dviju čvrstih momčad u kojem je Crikvenica još jednom pokazala da itekako ozbiljno misli kada je obrana naslova u pitanju. No, prvenstvo se tek krenulo zahuktavati…

POMORAC 1921 – BUJE 3:1

KOSTRENA – Stadion Žuknica. Bez gledatelja. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Strijelci: 1:0 Ende (9’), 2:0 Šprem-Veljavečki (39’), 2:1 Bartolić (75’), 3:1 Dorčić (90’). Žuti kartoni: Paić, Dželajlija, Dorčić (Pomorac 1921).

POMORAC 1921: Šestan, Dorčić (od 90’ Maulana), Sobotinčić (od 84’ Muminović), Žeželj, Devčić, Ende, Šprem-Veljavečki (od 67’ Lučić), Vinković (od 84’ Stranić), Čanković, Paić, Božanić (od 46’ Dželajlija).
BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Krizmanić (od 46’ Baf), Miličević (od 46’ Vukadin), Acquavita (od 67’ Bartolić), Stritar (od 46’ Ibrahimović), Manić, Bučić, Šoškić, Bašić (od 46’ Fakin).

PAZINKA – VINODOL 0:2

PAZIN – Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Strijelci: 0:1 Buljat (40’), 0:2 Tomić (78’). Žuti kartoni: Pinčan, Videkić (Pazinka), A. Petrinović (Vinodol).

PAZINKA: Denić, Pavat, Pinčan, Zgrablić (od 86’Žgomba), Matika, Rabar, Tanković (od 55’ Viana Da Silva Larusso), Ivetac (od 80’ Flegar), Žgomba, Maružin (od 80’ Videkić), Ban (od 55’ Pavat).
VINODOL: Godinić, A. Petrinović, Hrmić, Lenac, Peričić (od 46’ T. Petrinović), Tonković (od 46’ Šanić), Lekaj (od 46’ Grbac), Vidović (od 83’ Krišković), Filipović, Tomić (od 87’ Balen), Buljat.

NAPRIJED – JADRAN 1:3

HRELJIN – Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelci: 1:0 Begić (21’), 1:1 Ivetić (37’), 1:2 Vlizlo (69’), 1:3 Abramović (74’). Žuti kartoni: Blašković, Radošević, Ciani (Naprijed).

NAPRIJED: Ciani, Brkić, Simanović, Kružić, Be. Agaj (od 82’ Drenik), Tomljanović (od 75’ Biškupović), Barišić, Leskur, Blašković, Radošević, Begić.
JADRAN: Pavlić, Šverko (od 66’ Vlizlo), Ilić, Al Tharwan (od 76’ Leko), Lepinjica, Ivetić, Sumić, Marinković, Abramović, Radman, Bernobić.

CRES – RUDAR TE 1:2

CRES – Igralište Dari. Gledatelja: 50. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Načinović (68’), 0:2 Stepčić (76’), 1:2 Cianci (84’-11m). Žuti kartoni: Šušak (Cres), Licul (Rudar TE).

CRES: Šušak, Baljak, Nikolić, Mardešić, Kokorović, Jusufi (od 46’ Cianci), Uzelac (od 58’ Kučinić), Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić (od 69’ A. Zubović), Lazić.
RUDAR TRANS EURO: T. Macan, Načinović, Golja, Giljanović, I. Macan (od 90’ Celić), Juričić (od 46’ Ban), Licul, Van Wey, Boucaux, Kurtić, Stepčić (od 90’ Malkić).

NOVIGRAD – NEHAJ 2:1

NOVIGRAD – Igralište Laco. Gledatelja: 75. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Strijelci: 1:0 Salihić (35’), 2:0 Šolić (52’), 2:1 Pejanović (66’). Žuti kartoni: Šolić (Novigrad), M. Hodak, M. Prizmić, Filipović, Lagumdžija, Hajdini (Nehaj).

NOVIGRAD: Frigan, Rošić, Pinto, Salihić (od 36’ Đurić), Dukađin, Kalačević, Budan, Ivančević, Šolić, Beck, Škare.
NEHAJ: Herman, Pejanović, Svast (od 46’ Hajdini), Ćaćić (od 70’ Vukelić), Filipović, L. Hodak (od 70’ Papić), Lagumdžija, Brnja, Tomac, M. Hodak (od 61’ D. Prizmić), Buqaj (od 46’ M. Prizmić).