Novi poraz

Rukometna Liga prvaka: PPD Zagreb – Barcelona 24-32

Barcelonu su do pobjede predvodili Dika Mem i Valero Rivera sa po sedam golova, dok je Victor Tomas zabio pet golova. Kod Zagreba najefikasniji je bio Žarko Marković sa šest golova, Leon Šušnja je zabio četiri, a Igor Vori i Josip Valčić po tri. Matevž Skok je sakupio 10 obrana.

ZAGREB – Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nastavljaju nizati poraze u Ligi prvaka. U susretu devetog kola skupine A hrvatski prvak je u zagrebačkoj Areni izgubio od Barcelone 24-32 i ostao na dva osvojena boda.

PPD Zagreb je ovoga tjedna promijenio trenera. Umjesto Kasima Kamenica momčad je preuzeo Zlatan Saračević, ali niti novi trener nije pomogao. Katalonski velikan je jednostavno bio prejak. Barca je otvorila utakmicu serijom 4-0 i 6-1 i već tada je bilo jasno u kojem će smjeru krenuti utakmica.

Tijekom prvog poluvremena Španjolci su u tri navrata imali plus šest, a na koncu poluvremena je bilo 16-11. U nepunih devet minuta drugog dijela Zagreb se vratio u igru smanjivši na dva gola minusa (18-20). Ipak, Barcelona je ubacila u brzinu više, napravila seriju 4-0 za 24-18 i vratila kontrolu u utakmici. Ubrzo je bilo i +8 (27-19), a na koncu 32-24.

Na ljestvici vodi Vardar sa 15 bodova, Barcelona je druga sa 12 bodova, a RN Lowen i Nantes imaju po 11 bodova. Slijede Pick Szeged (9), Kristianstad (3), Wisla Plock (2) i PPD Zagreb (2).

U idućem kolu PPD Zagreb će 29. studenog ugostiti RN Lowen.