Liga prvaka - rukomet

Paris Saint-Germain porazio PPD Zagreb

Foto 	Marko Todorov / CROPIX

Foto Marko Todorov / CROPIX

U susretu 11. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba u srijedu su u Areni pred 16.000 gledatelja poraženi od Paris Saint-Germaina sa 23-25 (10-15

ZAGREB U susretu 11. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba u srijedu su u Areni pred 16.000 gledatelja poraženi od Paris Saint-Germaina sa 23-25 (10-15).Protiv ekipe koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka Zagrebaši su odlično krenuli. Mrežu su zatresli dva puta Vujić i Obranović za vodstvo 3-0. No, PSG je brzo uhvatio priključak, a u 22. minuti već je imao pet golova prednosti (6-11). S tom prednošću francuska momčad otišla je na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, nakon osam minuta igre, prednost PSG-a narasla je na sedam pogodaka (13-20). No, zahvaljujući dobrim obranama Ivana Stevanovića Zagreb se je primakao na tri gola zaostatka u 54. minuti (21-24) . Mogli su igrači Zagreba doći i do poravnanja, ali udarci Mandalinića, Šebetića i Kovačevića nisu pogodili cilj.

Na kraju zaslužena pobjeda PSG-a za kojeg igraju rukometni gorostasi poput Karabatića, Hansena, Narcissea, Abaloa, Vorija i Omeyera.

Kod Zagreba najbolji je bio Stipe Mandalinić sa pet golova, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić i Domagoj Pavlović zabili po četiri. Vratar Ivan Stevanović, koji je branio samo u drugom poluvremenu, skupio je 13 obrana.

Goste je predvodio Danac Mikkel Hansen sa sedam pogodaka, dok su Nikola Karabatić, Igor Vori i Daniel Narcisse zabili po tri.

U 11. kolu skupine A u subotu se sastaju Wisla Plock – Celje, te Bešiktaš – Veszprém, a u nedjelju Flensburg – Kiel.

PPD Zagreb u sljedećem kolu, 21. veljače, gostuje kod još jednog od favorita Lige prvaka mađarskog Veszpréma.