Slalom Madonna di Campiglio

Kostelić 22., Zubčić 37. u prvoj vožnji

MADONNA DI CAMPIGLIO – Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 22. mjesto u prvoj vožnji slaloma za Svjetski kup u talijanskoj Madonni di Campiglio s dvije sekunde zaostatka za vodećim Nijemcem Felixom Neureutherom, te je izborio nastup u drugoj vožnji, dok Filip Zubčić dan nakon rezultata karijere, kada je zauzeo sedmo mjesto u velelslalomu u Alta Badiji, nije uspio izboriti drugu vožnju zauzevši 37. mjesto sa 3.45 sekundi iza Neureuthera.

Kostelić, koji je dosada ove sezone osvojio tek jedan bod u Svjetskom kupu i to u spustu u Lake Louiseu, u trećem je ovosezonskom slalomu napokon uspio izboriti drugu vožnju iako je zbog loših rezultata u Leviju i Aareu izgubio poziciju u prvoj jakosnoj skupini i od 20.45 sati u drugoj vožnji imat će priliku popraviti svoj bodovni saldo.

Kostelić je dobro odvezao prvu i treću trećinu utrke, dok je u srednjem dijelu izgubio više od sekunde.