Odličan rezultat u Pitztaleru

Dino Sokolović šesti u superveleslalomu

Hrvatski paraolimpijac Dino Sokolović osvojio je šesto mjesto u superveleslalomu u konkurenciji sjedećih skijaša Europskog kupa u skijanju za osobe s invaliditetom održanom u austrijskom Pitztaleru.

Sokolović je na najvišem austrijskom skijaškom glečeru osvojio šesto mjesto sa 3.79 sekundi zaostatka za pobjednikom Švicarcem Christophom Kuncom.Sokolović je time nastavio s odličnim rezultatima ove sezone nakon što jer u ponedjeljak u Pitztaleru pobijedio u superkombinaciji Europskog kupa. Drugi je bio Amerikanac Tyler Walker, a Poljak Igor Sikorski osvojio je treće mjesto. U konkurenciji dvadesetak sjedećih skijaša Sokolović je nakon superveleslaloma bio na 9. mjestu, ali je najbržom vožnjom slaloma stigao do svoje prve pobjede u ovoj disciplini.U Pitztaleru se u dva dana nadmetalo 58 natjecatelja u ženskoj i muškoj konkurenciji u sve tri kategorije iz 17 zemalja.