Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 32° 1
Sutra: 32° 32° 1
25. lipnja 2019.
Sve je gotovo

Liga nacija: Njemačka bez statusa nositelja, a Švedska izborila elitni razred

Foto Reuters
Foto Reuters
Autor:
Objavljeno: 20. studeni 2018. u 23:40 2018-11-20T23:40:27+01:00

Uz Portugal, Englesku, Švicarsku i Nizozemsku, nositelji na ždrijebu za Euro, koji će se održati 2. prosinca u Dublinu, bit će Francuska, Belgija, Italija, Poljska, Španjolska i Hrvatska

ZAGREB, 20. studenoga 2018. (Hina) – Nogometna reprezentacija Njemačke ipak neće biti nositelj na ždrijebu skupina za Europsko prvenstvo 2020., jer je Poljska odigrala 1-1 u gostima kod Portugala i bolja je od četverostrukih svjetskih prvaka zahvaljujući gol-razlici.

Portugalci, koji su već ranije osigurali završni turnir Lige nacija, poveli su u 34. minuti golom Andrea Silve, a za Poljsku je izjednačio Arkadiusz Milik u 66. minuti iz penala. Njemačka i Poljska su posljednje u svojim skupinama elitnog razreda Lige nacija sa po dva boda, ali Poljska ima bolju gol razliku.

Status nositelja imat će 10 najboljih reprezentacija od 12 sudionika elitnog razreda Lige nacija, i tako su bez tog statusa ostali Njemačke sa dva boda i Island, koji je natjecanje završio bez bodova. Iz elitnog razreda Lige nacija ispali su Njemačka, Island, Poljska i Hrvatska, a na završni turnir Lige nacija plasirali su se Portugal, Engleska, Švicarska i Nizozemska.

Uz Portugal, Englesku, Švicarsku i Nizozemsku, nositelji na ždrijebu za Euro, koji će se održati 2. prosinca u Dublinu, bit će Francuska, Belgija, Italija, Poljska, Španjolska i Hrvatska.

U drugom razredu Lige nacija Švedska je na domaćem terenu svladala Rusiju sa 2-0, te je zahvaljujući boljem međusobnom omjeru pretekla Rusiju i osvojila prvo mjesto u skupini 2, i time je izborila napredovanje u elitni razred Lige nacija zajedno sa Ukrajinom, Bosnom i Hercegovinom koju vodi Robert Prosinečki, te Danskom.

Liga A (elitni razred) -
Skupina 1:
1. Nizozemska 4 2 1 1 8:4 7
2. Francuska 4 2 1 1 4:4 7
3. Njemačka 4 0 2 2 3:7 2

Supina 2:
1. Švicarska 4 3 0 1 14:5 9
2. Belgija 4 3 0 1 9:6 9
3. Island 4 0 0 4 1:13 0

Skupina 3:
Portugal – Poljska 1-1

1. Portugal 4 2 2 0 5:3 8
2. Italija 4 1 2 1 2:2 5
3. Poljska 4 0 2 2 4:6 2

Skupina 4:
1. Engleska 4 2 1 1 6:5 7
2. Španjolska 4 2 0 2 12:6 6
3. Hrvatska 4 1 1 2 4:10 4
– – -
Liga B -
Skupina 1:
1. Ukrajina 4 3 0 1 5:4 9
2. Češka 4 2 0 2 4:4 6
3. Slovačka 4 1 0 3 5:5 3

Skupina 2:
Švedska – Rusija 2-0

1. Švedska 4 2 1 1 5:3 7
2. Rusija 4 2 1 1 4:3 7
3. Turska 4 1 0 3 4:7 3

Skupina 3:
1. BiH 4 3 1 0 5:1 10
2. Austrija 4 2 1 1 3:2 7
3. S. Irska 4 0 0 4 2:7 0

Skupina 4:
1. Danska 4 2 2 0 4:1 8
2. Wales 4 2 0 2 6:5 6
3. Irska 4 0 2 2 1:5 2
– – -
Liga C:
Skupina 1:
Škotska – Izrael 3-2

1. Škotska 4 3 0 1 10:4 9
2. Izrael 4 2 0 2 6:5 6
3. Albanija 4 1 0 3 1:8 3

Skupina 2:
1. Finska 6 4 0 2 5:3 12
2. Madžarska 6 3 1 2 9:6 10
3. Grčka 6 3 0 3 4:3 9
4. Estonija 6 1 1 4 4:8 4

Skupina 3:
1. Norveška 6 4 1 1 7:2 13
2. Bugarska 6 3 2 1 7:5 11
3. Cipar 6 1 2 3 5:9 5
4. Slovenija 6 0 3 3 5:8 3

Skupina 4:
Srbija – Litva 4-1
Crna Gora – Rumunjska 0-1

1. Srbija 6 4 2 0 11:4 14
2. Rumunjska 6 3 3 0 8:3 12
3. Crna Gora 6 2 1 3 7:6 7
4. Litva 6 0 0 6 3:16 0
– – -
Liga D:
Skupina 1:
1. Gruzija 6 5 1 0 13:2 16
2. Kazahstan 6 1 3 2 8:7 6
3. Latvija 6 0 4 2 2:6 4
4. Andora 6 0 4 2 2:9 4

Skupina 2:
1. Bjelorusija 6 4 2 0 10:0 14
2. Luksemburg 6 3 1 2 11:4 10
3. Moldavija 6 2 3 1 4:5 9
4. San Marino 6 0 0 6 0:16 0

Skupina 3:
Malta – Farski otoci 1-1
Kosovo – Azerbajdžan 4-0

1. Kosovo 6 4 2 0 15:2 14
2. Azerbajdžan 6 2 3 1 7:6 9
3. Farski otoci 6 1 2 3 7:8 5
4. Malta 6 0 3 3 5:14 3

Skupina 4:
1. Makedonija 6 5 0 1 14:5 15
2. Armenija 6 3 1 2 14:8 10
3. Gibraltar 6 2 0 4 5:15 6
4. Lihtenštajn 6 1 1 4 7:12 4

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.

HNK Rijeka