Šibenka prekinula niz Zelenih, Adria Oil Škrljevo zaustavio njihov bivši igrač Arslanagić

Luka Medak

Ivan Vrgoč/Foto M. GRACIN

Nezaustavljiv za Škrljevčane bio je njihov bivši igrač Adnan Arslanagić, koji je s 21 poenom i osam asistencija doveo svoju momčad do prvog slavlja ove sezone

MAVRINCI Utakmica 4. kola HT Premijer lige: Adria Oil Škrljevo 84:89 (20:23, 24:22, 20:22, 22:24). Sportska dvorana Mavrinci. Suci: Jovović, Muhvić, Reić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 4, Adway 21, Jelenković 15, Barnjak 11, Rajčić 2, Hortman 2, Kostić, Marinelli 9, Bešić, Šajin 8, Vrgoč 12.

ŠIBENKA: Arslanagić 21, Rebić 2, Jambrović 13, Pleadin 9, Paić 12, Kujundžić 10, Živković, Gulin 12, Bašić 4, Grgurica, Solomun 6, Antić.

Košarkaši Šibenke prekinuli su niz Adria Oil Škrljeva od četiri uzastopne pobjede i nanijeli im prvi poraz ove sezone. Utakmica je odlučena u posljednje tri minute, kada je domaći sastav ostao bez najboljeg strijelca Taylora Adwaya, koji je dobio petu osobnu pogrešku. S druge strane nezaustavljiv je bio bivši igrač Zelenih Adnan Arslanagić te je s 21 poenom i osam asistencija doveo svoju momčad do prvog slavlja ove sezone.

Foto galerija: Premijer liga: AO Škrljevo - Šibenka Foto: Marko Gracin

Gosti su u utakmicu krenuli poprilično odlučno da prekinu svoj crni niz od tri poraza i agresivnom obranom te dobrim vanjskim šutom držali početnu prednost od pet poena gotovo cijelu četvrtinu. Škrljevčani su tek pred kraj dionice počeli igrati čvršće u obrani i zadnje dvije minute Šibenki nisu dozvolili koš, no ipak su u drugu četvrtinu otišli s tri poena zaostatka.

Šibenčani su u drugoj četvrtini otišli na do tada najvećih devet poena prednosti, ali Zeleni su odgovorili svojim nizom 11:2 kojim su došli i do svojeg prvog vodstva. Nakon minute odmora gostiju, Škrljevčani preko Adwaya i Marinellija povećavaju prednost na 44:39, ali dvama koševima Kujundžića i tricom Arslanagića četiri sekunde prije kraja četvrtine gosti i na poluvrijeme odlaze s prednošću, ovaj put minimalnom.

Do novog preokreta nije došlo. Domaći su počeli raditi previše grešaka u napadu, a nije pomogla niti slaba realizacija. Šibenčani su napravili seriju od čak deset uzastopnih koševa i došli do svoje prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici. Ipak, momčad Damira Rajkovića uspjela je smanjiti na minus tri do kraja perioda.

U posljednjoj četvrtini igra domaćih se raspala nakon što je Adway bio prisiljen napustiti igru tri minute prije kraja.