Prva HNL

RIJEKA – OSIJEK 0:0 KRAJ! Tvrda borba na Rujevici završila bez pobjednika, Bijeli ostali na prvom mjestu

Foto M. LEVAK

RIJEKA Nogometaši Rijeke danas na Rujevici igraju zaostali susret odgođen zbog koronavirusa u redovima Osječana. Derbi je to vrha ljestvice, Rijeka s 36 bodova drži prvo mjesto, dok Bjeličina momčad ima tek bod manje. Na trećem mjestu je Hajduk s tri boda manje od Bijelih.

Murić i Drmić trebali bi predvoditi napad Rijeke, iako još uvijek nije poznato je li najbolji strijelac lige spreman nakon lakše ozljede.

Stigli su službeni sastavi. Drmić se oporavio te će krenuti od prve minute na poziciji špice, dok će iza njega biti Abass, Murić i Ampem. Na poziciji zadnjih veznih su Selahi i Pavičić, a u zadnjoj liniji Tomečak, Galović, Velkovski i Smolčić. Na vratima je i ovoga puta Labrović.

Foto galerija: Prva HNL: Rijeka - Osijek Foto: Mateo Levak

90+3. minuta KRAJ! Derbi na Rujevici završio je bez pobjednika i golova.

85. minuta Kakav zicer gostiju, Bralić je ostao sam u petercu te je tukao glavom, lopta je otišla preko gola.

85. minuta Velika prilika Osječana. Smolčić je u posljednji trenutak uklizao i blokirao opasni udarac Fiolića.

76. minuta Slobodni udarac Bočkaja ide preko živog zida i preko gola.

73. minuta Sjajna prilika Rijeke, Pavičić je proslijedio loptu do Čerina koji je s ruba kaznenog prostora tukao, ali preko gola.

72. minuta Odličan prodor Ampema, ali ne i udarac koji ide daleko od gola.

67. minuta Obregon je u igri umjesto Drmića.

50. minuta Riječka obrana očistila je dva pokušaja Osječana nakon kornera, Škorićev udarac glavom je blokiran.

46. minuta Krenulo je drugo poluvrijeme, Abass je izašao, dok je u igru ušao Čerin.

45. minuta Kraj prvoga dijela. Bez pogodaka, ali s nekoliko dobrih prilika. Rijeka je imala 4 udarca u okvir gola, dok Osijek tek jedan. U vrlo nervoznom poluvremenu sudac je podijelio 5 žutih kartona.

36. minuta Odličan prodor i udarac Tomečaka s desne strane, lopta je ipak otišla pored vratnice.

32. minuta Labrović spasio domaća vrata! Čeberko je poslao dugu loptu prema Mierezu, koji je ostao sam pred Labrovićem i snažno tukao, ali vratar Rijeke je to uspio obraniti.

27. minuta Prva prava prilika na utakmici. Drmić je iz okreta primio loptu Murića i uspio nekako pobjeći svojem čuvaru te pucati iskosa s desne strane. Malenica je to jedva obranio.

17. minuta Drmić i Škorić su zaradili žute kartone nakon naguravanja na terenu u kojem je sudjelovalo više igrača. Sve je počelo nakon duela Drmića i Bočkaja.

13. minuta Pokušao je Nejašmić iz daljine, ali nije bilo preciznosti.

10. minuta Tek je u desetoj minuti susreta došlo do značajnije prilike, Osječani su nakon slobodnog udarca zaprijetili u šesnaestercu, ali riječka obrana je na vrijeme očistila opasnost.

9. minuta Pavičić nije uspio smiriti loptu koju mu je proslijedio Galović.

1.minuta Počeo je susret na Rujevici.

RIJEKA – OSIJEK 0:0

Stadion HNK Rijeka. Dario Kulušić (Šibenik). Žuti kartoni: Drmić, Abass (Rijeka), Škorić, Fiolić, Topčagić (Osijek).

RIJEKA (4-2-3-1): Labrović, Tomečak, Galović, Velkovski, Smolčić, Selahi, Pavičić, Abass (od 46′ Čerin), Murić, Ampem, Drmić.

OSIJEK (4-1-4-1): Malenica, Bralić, Škorić, Čeberko, Bočkaj, Nejašmić, Fiolić, Brlek, Topčagić, Miloš, Mierez.