EP vaterpolo

Pobjede Srbije i Crne Gore

Najveći suparnici Hrvatske u skupini B na Europskom prvenstvo u vaterpolu u Eindhovenu reprezentacije Srbije i Crne Gore pobjedama su otvorile europsku smotru. Crna Gora je bila bolja od Njemačke 13:7 (4:1, 1:2, 3:2, 5:2), dok je Srbija pobijedila Španjolsku 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1).

Crnu Goru, koja je 2008. osvojila zlato na EP-u u Malagi nije imala previše problema protiv Njemačke. Otvorila je utakmicu vodstvom 3:0 i više nije ispuštala prednost iz ruku. Idućeg suparnika hrvatske vrste do pobjede je predvodio Mladen Janović sa pet golova, dok je u njemačkim redovima najefikasniji bio Paul Schueler sa tri gola.

U drugom dvoboju Španjolska se držala do poluvremena, no u posljednje dvije četvrtine Srbija je daleko boljom igrom prelomila utakmicu. Srbe su predvodili Vanja Udovičić sa tri i Duško Pijetlović sa dva gola, te Slobodan Soro sa 14 obrana. Kod Španjolaca najviše se istaknuo Felipe Perrone sa dva gola.

U susretima drugog kola sutra se sastaju Hrvatska i Crna Gora, Srbija – Njemačka, te Španjolska – Rumunjska.

SKUPINA BHRVATSKA – Rumunjska 10:7 (2:1, 3:2, 2:1, 3:3)Crna Gora – Njemačka 13:7 (4:1, 1:2, 3:2, 5:2)Srbija – Španjolska  8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1) LJESTVICA: 1. Crna Gora  1  1  0  0 13:7  3 2. HRVATSKA  1  1  0  0 10:7  3 3. Srbija  1  1  0  0  8:5  3 4. Španjolska 1  0  0  1  5:8  0 5. Rumunjska  1  0  0  1  7:10 0 6. Rumunjska  1  0  0  1  7:13 0 Parovi 2. kola – 17. siječnja:Srbija – Njemačka, Španjolska – Rumunjska, HRVATSKA – Crne Gora (17.30 sati)