Prva HNL

LOKOMOTIVA – RIJEKA 0:2 KRAJ! Rijeka je ponovo prva! Bijeli se s dvije golčine iskupili za poraz na Rujevici

Robert Murić/Foto Davor Kovačević

RIJEKA Nogometaši Rijeke danas od 17.30 sati imaju popravni ispit. Nakon što su u srijedu Bijeli poraženi 1:2 od Lokomotive na Rujevici, danas se iste ekipe susreću u Kranjčevićevoj.

Momčad Gorana Tomića danas će tražiti iskupljenje za lošu utakmicu na Rujevici, ali i povratak na vrh ljestvice. Osijek je jučerašnjom pobjedom skočio na prvo mjesto s 27 bodova, tri više od Rijeke. Također, Dinamo je danas kiksao remijem s Istrom 1961 te je sada bodovno izjednačen s Rijekom.

Stigli su službeni sastavi. Tomić je napravio tri promjene u odnosu na zadnji susret s Lokosima. U zadnjoj liniji će umjesto Escovala započeti oporavljeni Hrvoje Smolčić, dok je na poziciji zadnjeg veznog Selahi, uz Čerina. I u napadu jedna promjena, Ampem će ovoga puta započeti susret, dok je Vučkić preselio na klupu. Murić i Ampem bi trebali zaigrati na krilima, dok će Abass zauzeti poziciju iza špice Drmića.

Foto galerija: Utakmica Lokomotiva - Rijeka Foto: Davor Kovačević

90+4. minuta KRAJ! Rijeka je uzela sva tri boda u Kranjčevićevoj i vratila se na prvo mjesto!

90+3. minuta Zlomislić hvata udarac Mersinaja.

81. minuta Drmić nije uspio zabiti s bijele točke! Napadač Rijeke pogodio je gredu.

80. minuta PENAL ZA RIJEKU! Sudac je pokazao na bijelu točku, što je potvrdio i VAR, čini se da je Cokaj igrao rukom.

74. minuta Odličan udarac Dabra ide pored gola!

64. minuta GOOOL! Još jedna golčina Bijelih, Drmić je primio loptu i s nekih 18 metara tukao lijevom nogom u Nevistićevu desnu stranu. Za najboljeg strijelca lige ovo je već 11. pogodak u 11 odigranih susreta.

61. minuta Kačavenda je snažno pucao s ruba kaznenog prostora preko gola!

58. minuta Tukli su Čerin i potom Drmić, ali bivši vratar Rijeke je sjajno obranio oba udarca.

48. minuta Opasna prilika domaće momčadi, Selahi je na kraju s crte izbio loptu.

46. minuta Krenulo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta Kraj prvoga dijela! Riječani su poveli u zadnjoj minuti poluvremena.

45+1. minuta GOOOL! Napokon su Riječani probili Lokose, Murić je zabio sjajan gol iz slobodnog udarca, lopta je pogodila gornji lijevi kut gola.

44. minuta Opasan kontranapad Lokosa, Marić je na kraju pucao, otišlo je pored gola.

41. minuta Abass je prvi igrač na utakmici koji je zaradio žuti karton.

39. minuta Aliyu je imao dobru poziciju, ali je njegov udarac s desne strane otišao daleko preko grede.

34. minuta Dabro je pucao glavom nakon ubačaja Milićevića, lopta je otišla malo pored vratnice!

24. minuta Kakva šansa Rijeke! Ampem se sjurio s desne strane i dodao loptu usamljenom Abassu u središtu šesnaesterca. Ganski napadač promašio je zicer, lopta je otišla pored vratnice.

16. minuta Velika šansa Rijeke! Murić je pucao iz slobodnjaka, lopta se odbila od Nevistića do riječkih igrača, ali ju Krešić nije uspio dobro zahvatiti.

8. minuta Domaći su krenuli dominantno kao i na Rujevici, sada je Dabro tukao,  Zlomislić je opet spasio Bijele.

1.minuta Velika šansa za Lokose već u prvom napadu. Goričan se sjurio s lijeve strane i pucao u bliži kut, ali je Zlomislić bio spreman.

1.minuta Krenuo je susret u Kranjčevićevoj.

LOKOMOTIVA – RIJEKA 0:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelac: 0:1 Murić (45′), 0:2 Drmić (64′). Žuti karton: Abass, Čerin, Smolčić (Rijeka), Kačavenda (Lokomotiva).

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Nevistić, Cipetić, De Haas, Mersinaj, Miličević, Cokaj, Marić, Aliyu (od 68′ Hoxha), Kačavenda, Goričan (od 67′ Kulenović), Dabro (od 74′ Florucz).

RIJEKA (4-2-3-1): Zlomislić, Smolčić, Krešić, Velkovski, Vukčević, Selahi (od 90+1′ Lepinjica), Čerin,  Murić (od 67′ Vuk), Abass (od 67′ Vučkić), Ampem, Drmić (od 90+2′ Obregon).