Premijer liga

Rukometaši Zameta teško poraženi kod Spačve, Riječani bez adekvatne obrane pali u drugom dijelu

Antonio Tomaš/Foto V. KARUZA

Momčad trenera Zamećana Igora Marijanovića je dobro držala ritam sa slavonskim domaćinima većim dijelom prvog poluvremena, a onda je iz minute u minutu bez adekvatne obrane počela sve više zaostajati.

VINKOVCI Utakmica pretposljednjeg kola Lige za ostanak Paket 24 Premijerlige rukometaša: Spačva – Zamet 35:26 (17:14). Dvorana u Vinkovcima. Suci Davor i Zoran Lončar (Varaždin).

SPAČVA: Ćirović, Maroš, Borna Mažurana 2 (2), Vašarević 7, Nađ, Čičak 2, Božičević 9, Blašković 3, Pašagić, Lasić 2, Filip Mažurana 2, Kuže 5, Bolanča, Žaja, Rimac, Marić 3, Pašagić.

ZAMET: Živković 1, Ljevar 1, Njegovan, Ogurlić, Islamović 1, Sorić, Tomaš 10 (4), Milih 1, Viskić 1, Pikec 2, Kvastek 3, Perkov 6.

Isključenja: Spačva 16, Zamet 6 minuta. Sedmerci: Spačva 1 (0), Zamet 7 (5).

Vinkovčani su osvojili bodove u duelu s nekompletnom i rasterećenom momčadi Zameta koja je odavno prebrinula brige oko ostanka među premijerligašima. Momčad trenera Zamećana Igora Marijanovića je dobro držala ritam sa slavonskim domaćinima većim dijelom prvog poluvremena, a onda je iz minute u minutu bez adekvatne obrane počela sve više zaostajati.

Tako je u desetoj minuti razigrano krilo Riječana Antonio Tomaš donio vodstvo gostima 6:5, taj minimalni korak prednosti uz nekoliko izjednačenja Zamećani su održavali očekujući istek prve trećine utakmice. Kako se međutim nije dovoljno posložio kako treba u obrani, iz minute u minutu je morao nemoćno svjedočiti preokretu vinkovačkih domaćina.

Vašarević je tako u 25. minuti pogodio za 13:10. Efikasni slavonski napadači suj nastavili u istom ritmu te su na poluvremenu imali isti kapital, 17:14. To je međutim bila tek najava njihove bujice koja je u drugom poluvremenu jednostavno preplavila obranu Riječana, mreža Marina Sorića i Tina Viskića je bila pokidana.