Jadranski derbi

KRAJ: Slaba i bespomoćna Rijeka sačuvala bod na Poljudu, Žuta “skrivio” dva penala

Alexander Gorgon i Domagoj Bradarić/I. ČAGALJ/Pixsell

Teško se sjetiti kada je riječka momčad izgledala ovako bespomoćno i slabo na Poljudu protiv nikad slabijeg Hajduka...

SPLIT Nogometaši Rijeke uspjeli su isčupati bod u jadranskom derbiju na Poljudu. Riječani su nakon očajnog prvog poluvremena u kojem nisu uputili niti jedan udarac u okvir suparničkog gola zaigrali malo hrabrije početkom nastavka i uspjeli stići do najstrože kazne iz koje je Gorgon zabio za konačnih 1:1. Nakon pogotka Splićani su ponovo bili bolja ekipa, imali su veliku priliku Ivanovskog za pobjedu u jadranskom derbiju na Poljudu nakon sedam godina. Riječani su razočarali igrom. Trener Igor Bišćan pokušao je nešto zatvorenijom varijantom do odmora koja nije donijela ništa dobroga. Malo hrabriji pristup u nastavku donio je pogodak vrijedan remija, ali ne i značajniju reakciju u igri riječke momčadi. Teško se sjetiti kada je riječka momčad izgledala ovako bespomoćno i slabo na Poljudu protiv nikad slabijeg Hajduka. Sve govori podatak da su Riječani uputili dva udarca uokvir splitskog gola, jedan je završio pogotkom s bijele točke.

90+3 minute: Kraj utakmice na Poljudu.

86. minuta: Opet je Ivanovski u prilici, ali glavom šalje loptu preko gola.

74. minuta: Velika prilika za Hajduk, ali Sluga brani udarac Ivanovskog, a Palaversa odbijanac šalje visoko preko gola.

GOL!! Rijeka je u 49. minuti poravnala s bijele točke. Gorgon je prevario Blaževića. Pejin je dosudio najstrožu kaznu nakon sudara Tudora i Žute na ulasku u domaći kazneni prostor.

46. minuta: Drugo poluvrijeme počelo je promjenom u sastavu Rijeke. Bišćan je odlučio napustiti zatvorenu varijantu s dva povučena vezna igrača. U vezu je povukao Pavičića, a na krilo Acostya.

45.+1 minuta: Završilo je prvo poluvrijeme na Poljudu u kojem je Hajduk bio manje loš od očajne Rijeke i bio bolji upravo za ovaj jedan pogodak. O igri gostiju najviše govori činjenica da u 45 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola. Bišćanova zatvorena varijanta nije donijela rezultat do odmora, novi trener Rijeke morat će nešto mijenjati ako želi izbjeći ono najgore u Splitu.

31. minuta: Velika prilika za Hajduk, Jradi je izašao ispred Sluge, a Said odbijanac poslao u gredu.

GOL!! Hajduk je poveo 1:0. Strijelac Said s bijele točke. Sudac Pejin pokazao je na bijelu točku nakon što je Žuta prva dozvolio da ga jedna duga lopta iznenadi, a onda rukom namjerno zaustavio loptu koju je primio Jradi i pokušao ga prevariti.

20. minuta: Nema pogodaka, a ni šansi. Igra se uglavnom između kaznenih prostora.

1. minuta: Počela je kiša i utakmica na Poljudu.

HAJDUK – RIJEKA 1:1

Stadion na Poljudu. Bez gledatelja. Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac). Strijelac 1:0 Said (27′-11m), 1:1 Gorgon (49′-11m). Žuti kartoni: Jurić (Hajduk), Čolak, Župarić, Čanađija (Rijeka).

HAJDUK: Blažević, Lopez, Gyurcso (od 69′ Palaversa), Juranović, Jairo, Said (od 79′ Ivanovski), Jurić, Tudor, Bradarić, Ismajli, Jradi (od 88′ Kovačević).

RIJEKA: Sluga, Pavelić, Župarić, Escoval, Žuta, Grahovac (od 46′ Acosty), Čanađija, Gorgon, Pavičić, Heber (od 83′ Kvržić), Čolak (od 74′ Puljić).

Utakmice 12. kola:

Rudeš – Lokomotiva 0:4Inter – Gorica 1:3Istra 1961 – Osijek 1:1Hajduk – Rijeka 1:1S. Belupo – Dinamo 17.30h Dinamo 11 8 3 0 23:8 27Lokomotiva 12 8 1 3 26:9 25Osijek 12 7 3 2 25:11 24Gorica 12 7 1 4 18:14 22Rijeka 12 4 6 2 18:13 18S. Belupo 11 2 6 3 15:17 12Hajduk 12 2 6 4 14:19 12Inter 12 3 1 8 17:30 10Istra 1961 12 2 3 7 15:27 9Rudeš 12 0 2 10 7:30 2

SLJEDEĆE KOLO (3. studenoga): Inter – Slaven Belupo, Gorica – Hajduk (4. studenoga), Rijeka – Rudeš (5. studenoga), Lokomotiva – Istra 1961, Osijek – Dinamo (4. studenoga).