A-2 Regionalna liga

PRIMORJAŠI PUNIM JEDRIMA Nova pobjeda riječkih vaterpolista, Nišlije ostale na “minus sedam”

Primorjaši nižu pobjede/V. KARUZA

RIJEKA Utakmica 13. kola A-2 Regionalne lige vaterpolista: Primorje Erste bank – Nais 15:8 (5:2, 3:0, 4:1, 3:5). Bazen Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Matijević (Zagreb) i Homovec (Kranj).

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Čunko 1, Petrić, N. Čubranić, Brubnjak 3, Blažić, Tkač 1, Rakovac 1, Augusti, Vrlić 2 (1), Babić, Paparić 6, Milošević, Car 1

NAIS: Lazić 6 obrana, Pošmuga, Ćetković, Vujović 1, Ganić 1, M. Milošević, Cvetković, Đorđević 3, Živić, Šilj 1, Vasić 1, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović 1

Igrač više: Primorje 6 (4), EB Nais 11 (5). Peterci: Primorje EB 1 (1), Nais -. Crveni karton: Vujović (Nais) 24. minuta. Tri isključenja: D. Milošević (Nais) 24. minuta, Čunko (Primorje EB) 29. minuta

Vaterpolisti Primorja EB nastavili su svoj pobjednički niz. Nakon Vojvodine i Zadra na Kantridi su svladali i niški Nais. Vratar Fran Čubranić (10 obrana), centar Lovro Paparić i društvo su od početnih zaveslaja dali do znanja tko je gazda na Kantridi i tako je bilo do samog kraja. Riječki vaterpolisti su doplivali do očekivane domaće pobjede. Nišlijama je od samoga početka bilo jasno da teško mogu doplivati do velikog iznenađenja. Igrači Igora Hinića su od prve sekunde utakmice preuzeli niti igre u svoje ruke. Centar Lovro Paparić načeo je gostujuću mrežu već u 43 sekundi utakmice, a do kraja prve četvrtine pridodao je još dva pogotka. Šilj je kod rezultata 2:0 nakratko vratio utakmicu u neizvjesne vode, ali vrlo brzo je Vrlić realizirao peterac za 3:1. Vujović je ponovo primaknuo gosti na 3:2, no Paparić i Brubnjak su servirali novi odgovor za visokih 5:2 nakon prve četvrtine utakmice. Na efikasni napad nadovezala se i kvalitetna igra Riječana u fazi obrane, te raspoloženi vratar Čubranić.Primorjaši nisu posustali ni u preostalih dionicama utakmice. Rakovac, Paparić i Car zabili su do poluvremena za visokih 8:2, a u trećoj četvrtini razigrana riječka mladosti postigla je još četiri pogotka. U strijelce su se redom upisali Vrlić, Tkač, Čunko i ponovo raspucani Paparić (zabio je više od trećine riječkih golova!). Vodstvo od čak 12:3 donijelo je malo opuštanja u domaćim redovima u posljednjoj četvrtini pa su gosti uspjeli malo popraviti dojam s pet pogodaka, no niti u jednom trenutku nisu uspjeli ugroziti uvjerljivu pobjedu riječke momčadi.