PH u plivanju

Plivačica Kantride Meri Mataja osvojila tri zlata u Zagrebu

Meri Mataja/Foto Arhiva NL

RIJEKA Meri Mataja trostruka je prvakinja Hrvatske u plivanju, trećega dana prvenstva Hrvatske za mlađe seniore, juniore i mlađe juniore, domaćin kojega je Zagreb, plivačica Kantride slavila je u utrci na 100 leđno u sve tri uzrasne kategorije. U finalu je plivala 1:12.30 minuta, 54 stotinke sporije od njezinog osobnog rekorda koji je isplivala na mitingu Victoria-Primorje u veljači ove godine u Rijeci.

Njezina klupska kolegica Anja Juričić osvojila je juniorsko srebro u utrci na 50 leđno za 30.65 sekundi, zlato joj je pobjeglo za samo tri stotinke. Dva je srebra osvojila i Suzana Ćorić, švicarsko pojačanje Kantride, koja je do drugog mjesta doplivala u utrci na 200 delfin u mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji (2:20.88). Suzana Ćorić bila je zajedno s Klarom Kosanović, Anjom Juričić i Michaelom Koraca i dio juniorske štafete Kantride 4×100 slobodno, koja je stala na drugu stepenicu pobjedničkog postolja (4:01.30). Tin Mijatov okitio se pak broncom u mlađejuniorskoj utrci na 100 prsno (1:08.53), u kojoj je plivač Rijeke Leon Novinc osvojio srebrno odličje (1:07.77), a mlađi senior Nevere Matija Barić broncu (1:06.95).

Duje Franić donio je Primorju CO titulu prvaka na 50 leđno, a njegove 28.02 sekunde bile su mu dovoljne za mlađeseniorsku broncu. »Primorjašice« Lucija Ivanović, Marta Morić, Rea Kozeljac i Tina Čudina osvojile su pak broncu u mlađejuniorskoj štafeti 4×100 slobodno (4:06.81).

Jučer su u Zagrebu isplivana i tri državna rekorda, Klara Bošnjak, plivačica Medveščaka, u utrci na 1.500 slobodno plivala je 16:58.86 minuta, čime je popravila svoj mlađeseniorski, juniorski i mlađejuniorski rekord (17:01.05).

Rezultati pobjednika, mlađe seniorke, 50 leđno: 1. Martina Andrašek (DZ) 30.10; 200 delfin: 1. Lorena Jerebić (ZPK) 2:17.71; 1.500 slobodno: 1. Klara Bošnjak (MDZ) 16:58.86.

Mlađi seniori, 50 leđno: 1. Kristofer Rogić (DZ) 25.92; 200 delfin: 1. Robert Vukičević (Šibenik) 2:04.62; 100 prsno: 1. Antonio Milin (Zadar) 1:05.03; 800 slobodno: 1. Michel Brassard (JD) 8:26.21.