EURO 2021.

Velik rezultat za sljedećeg protivnika Hrvatske: Češka s 2:0 pobijedila Škotsku na Hampden Parku

Slavlje igrača Češke/Foto: REUTERS

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Patrik Schick (42', 52') koji je drugi pogodak postigao sa centra.

GLASGOW U susretu prvog kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Češke je u Glasgowu na stadionu Hampden Park pobijedila Škotsku sa 2-0 i na okršaj s “Vatrenima” 18. lipnja dolazi s tri boda na kontu.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Patrik Schick (42′, 52′) koji je drugi pogodak postigao sa centra.

U prvom susretu iz ove skupine Engleska je u nedjelju na Wembleyju pobijedila Hrvatsku sa 1-0 golom Raheem Sterling u 57. minuti.

Češka je povela u 42. minuti, Coufal je ubacio s desne strane, a napadač Bayer Leverkusena je glavom zabio za 1-0.

U 52. minuti vidjeli smo potez dosadašnjeg dijela turnira i jedan od ljepših golova u povijesti europskih prvenstava. Česi su presjekli loptu, jurnuli u kontru, a Schick je pucao sa sredine igrališta prebacivši neopreznog Marshalla.

Škotska je tijekom utakmice imala niz prilika, a najbliže golu domaćin je bio u 49. minuti kada je Hendry pogodio vratnicu.

Nakon prvog kola u skupini D vode Češka i Engleska sa po tri boda, dok su Hrvatska i Škotska na nuli.

Hrvatska će u drugom kolu igrati upravo protiv Češke, a susret je na rasporedu 18. lipnja u Glasgowu. Istog dana na Wembleyju će snage odmjeriti Engleska i Škotska.

Zadnje kolo na rasporedu je 22. lipnja, “Vatreni” će u Glasgowu igrati protiv Škotske, dok se u Londonu sastaju Češka i Engleska.