Košarka

Splićani u zadnjoj četvrtini slomili Cibonu na otvaranju nove sezone HT Premijer lige

Foto PIXSELL

SPLIT Derbijem Splita i Cibone na splitskim Gripama, u kojem su domaćini slavili sa 84-71 (17-17, 17-18, 28-22, 22-14) u petak je otvoreno novo Prvenstvo Hrvatske za košarkaše.

Nakon prošlogodišnjeg osvajanja dvostruke krune, Cibona je zbog nagomilanih dugova jedva opstala kao klub, izgubivši pritom većinu igrača, a trenera Gašpera Okorna zamijenio je Josip Sesar.

Uz skraćene pripreme i popunjavanje igračkog kadra u hodu, Cibona je u Splitu držala korak sa Splićanima sve do zadnje četvrtine. Zagrepčani su na poluvremeu imali koš prednosti (35-34), da bi je početkom treće četvrtine povećali na +7 (41-34). No, uslijedila je serija Splićana 8-0 za vodstvo 42-41. Cibona je još samo jednom povela (43-42) da bi Splićani preuzeli kontrolu rezultata i slomili otpor gostiju otvorivši zadnju četvrtinu sa 14-2 za 17 koševa prednosti (76-59).

Split je imao i +20 (84-64), ali je Cibona serijom 7-0 na kraju utakmice uspjela ublažiti poraz.

Kod domaćih je najbolji bio Amerikanac Shannon Shorter sa 21 košem, devet skokova i pet asistencija. Lovre Runjić je ubacio 16, a Nikola Đogo 14 poena. Dominik Mavra je uz 12 koševa podijelio i šest asistencija.

Borna Kapusta je sa 14 poena i pet asistencija predvodio Cibonu. Lovro Mazalin je ubacio 12 koševa uz sedam skokova.

U subotu će prvo kolo biti nastavljeno s tri utakmice u kojima će igrati: Dinamo – Alkar (15 sati), Gorica – Zabok (17.00) i Škrljevo – Furnir (19.00). Utakmica Cedevita – Šibenka je odgođena, a dvoboj Zadra i Bosca je na rasporedu u ponedjeljak, 3. listopada (18 sati).