HT Premijer liga

Škrljevčani ponovo pali protiv Bosca i otežali si borbu za ostanak uoči drugog dijela natjecanja

Katarina Blažević

Luka Barišić/Foto V. KARUZA

Zeleni su s tri uzastopne trice zaključili odličnu seriju kojom su se krajem treće dionice vratili u utakmicu (62:57), ali Jurič je odigrao sjajnih zadnjih 10 minuta. Kod gostiju su se s "double-double" učinkom istaknuli Thornton (20 poena i 12 asista) te Barišić (11 poena i 10 skokova)

ZAGREB Susret 21. kola HT Premijer lige: Bosco – DepoLink Škrljevo 86:80 (20:18, 26:20, 16:19, 24:23). ŠSD Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 150. Suci: Radojković, Roglić (obojica Split) i Pavičić (Zagreb).

BOSCO: Krajnović 14 (2-3), Šljivarić 6, L. Babić 14 (6-6), Jurič 22 (2-4), Krapić 6 (4-4), Kos, Matić 7, Rukavina, P. Babić 12, Radulović, Primorac 5 (1-2), Čović.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Kujundžić, Thornton 20 (9-12), Rajčić 23 (3-4), Ramme 6, Barišić 11 (1-1), Jelić 13 (5-6), Bart 5, Antunović 2 (2-2), Butorac, Ćošić.

Škrljevčani su i drugi put ove sezone pali protiv Bosca, a borba na dnu premijerligaške ljestvice se itekako zakomplicirala. Ostalo je još kolo uoči drugog dijela natjecanja, odnosno Lige za prvaka i Lige za ostanak, a Škrljevo, Zabok i Gorica imaju po pet pobjeda, dok Gorica ima odigranu i utakmicu više.

Alkar i Bosco imaju upisanu tek jednu pobjedu više, dok je Dinamo u donjem dijelu ljestvice u najboljoj poziciji s osam slavlja.

Vigo Bart je u dva navrata u samom finišu utakmice dovodio Zelene na dva poena zaostatka (77:75, 82:80), ali žilavi domaćin se nije dao. Jurič je nanizao četiri poena i spriječio da gosti dođu do velikog preokreta, nakon što je Bosco u trećoj četvrtini imao i “plus 20” (60:40).

Zeleni su s tri uzastopne trice zaključili odličnu seriju kojom su se krajem treće dionice vratili u utakmicu (62:57), ali Jurič je odigrao sjajnih zadnjih 10 minuta. Kod gostiju su se s “double-double” učinkom istaknuli Thornton (20 poena i 12 asista) te Barišić (11 poena i 10 skokova).