EP u stolnom tenisu

U osmini finala zaustavljen Tomislav Pucar: Porazio ga Slovenac Darko Jorgić

Tomislav Pucar / Foto Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski stolnoteniski reprezentativac Tomislav Pucar poražen je od Slovenca Jorgića u osmini finala Europskog prvenstva, koje se održava u Muenchenu.

Slovenski predstavnik Darko Jorgić slavio je protiv Pucara u pet setova, bilo je 4-1 (11-5, 13-11, 8-11, 11-9, 11-7).

Pucar se nakon lošeg starta počeo buditi u završnici drugog seta. Tu dionicu nije uspio dobiti, gubio je 0-2, ali je potom bio taj koji je dominirao. Dobio je treći set i imao stalno vodstvo u četvrtom setu. Bio je nadomak izjednačenja na 2-2 u setovima (vodio je 8-6 i 9-8 u četvrtom setu), ali je Jorgić okrenuo rezultat i poveo 3-1.

U četvrtom setu je Jorgić potvrdio dominaciju te se nakon pet setova borbe plasirao u četvrtfinale.

Ranije tijekom petka, u šesnaestini finala, zaustavljena su i preostala dva hrvatska predstavnika na prvenstvu, Andrej Gaćina i Filip Zeljko. Upravo je Slovenac Darko Jorgić bio bolji od Zeljka s 4-2.