PH u karateu

Sedam boraca i borkinja iz Primorsko-goranske županije osvojili zlatna odličja na PH-u u karateu

Ivana Vaupotić

Lea Vukoja

Lea Vukoja

Karatisti Primorsko-goranske županije u Samoboru su osvojili još tri srebra i pet bronci

RIJEKA Mlađa seniorka Stella Polonijo (Krk Croatia, do 50 kg), mlađi senior Aleksandar Kalabić (Sokol, preko 84 kg), juniori Ema Sgardelli (Champion, do 53 kg), Nino Donadić (do 55 kg) i Anton Host (do 68 kg) te kadet Fran Host (do 63 kg) osvojili su titule državnih prvaka na prvenstvu Hrvatske, što je proteklog vikenda održano u Samoboru. Titulom prvaka Hrvatske osigurali su svoje mjesto u hrvatskoj reprezentaciji, koja će od 20. do 22. kolovoza nastupiti na Europskom prvenstvu u Tampereu. U Finskoj će nastupiti i osvajači medalja s prošlog europskoga prvenstva, mlađi seniori Laura Fučik (Delta, do 61 kg), Lea Vukoja (Sokol, do 68 kg) i Renato Rešetar (Zamet, do 84 kg), koji su prije dvije godine u Budimpešti osvojili bronce i time stekli direktan plasman u Tampere. Vukoja je na državnom prvenstvu u Samoboru osvojila zlato, Fučik srebro, a Rešetar broncu.

Stella Polonijo pobijedila je Emu Zeticu (Mladost) 3:2 u finalu kategorije do 50 kilograma, Lea Vukoja slavila je protiv Marije Magdalene Šuflaj (Samobor) 4:0 u finalu kategorije do 68 kilograma, dok je Laura Fučik osvojila srebro nakon poraza u finalu od Petre Nuić (Ipon) 0:5. Aleksandar Kalabić osvojio je prvo mjesto u kategoriji preko 84 kilograma pobijedivši u finalu Antona Baždarića (Opatija) sudačkim preglasavanjem nakon što je njihova borba završila 1:1.

Junior TAD-a, Nino Donadić, slavio je protiv Roka Dumbovića (Tigar) u finalu do 55 kilograma, Anton Host (Kastav) do zlata je došao odlukom sudaca u borbi protiv Ivana Terihaja (Samobor) do 68 kilograma (6:6), dok je Ema Sgardelli (Champion) ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Gabrijele Martinović (Croherc) u kategoriji do 53 kilograma (7:1). Kadet Fran Host (Kastav) EP je osigurao pobjedom protiv Davida Milinovicha (Metal) u kategoriji do 63 kilograma (0:2).

Karatisti Primorsko-goranske županije u Samoboru su osvojili još tri srebra i pet bronci. Srebro su osvojili juniori Leo Lazar (TAD, do 76 kg) i Adriana Ross (Kastav, preko 59 kg) te kadetkinja Tea Sgardelli Ljatifi (Champion, do 47 kg), a broncu mlađa seniorka Lucia Battaia (Zamet, preko 68 kg), juniori Luka Šipić (No kachi, do 68 kg) i Leon Pendić (Kastav, do 76 kg) te kadeti Anton Host (Kastav, do 70 kg) i Ivona Horvat (No kachi, preko 54 kg).