Afrički kup nacija

Zambija upisala novi remi na Afričkom kupu nacija, veznjak Rijeke odigrao cijelu utakmicu

Emmanuel Banda/Foto M. LEVAK

Emmanuel Banda i u drugom susretu svoje reprezentacije sakupio je maksimalnu minutažu

ZAGREB  U susretu 2. kola F skupine afričkog Kupa nacija koji se održava u Obali Bjelokosti, reprezentacije Zambije i Tanzanije su odigrale 1-1.

Tanzanija je povela u 11. minuti golom Simona Msuve, a izjednačio je Patson Daka dvije minute prije kraja.

Zambija je od 44. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Rodrick Kabwe.

Veznjak Rijeke Emmanuel Banda ponovo je odigrao cijeli susret za Zambiju.

Identičnim rezultatom je završio i prvi susret iz ove skupine, dvoboj Maroka i DR Konga.

Maroko je poveo već u 6. minuti golom Achrafa Hakimija, a DR Kongo je u 42. mogao izjednačiti. Međutim, Cedric Bakambu nije realizirao kazneni udarac.

Ipak, u 76. je Silas Katompa Mvumpa uspio izjednačiti.

Na vrhu ljestvice je Maroko sa četiri boda, DR Kongo i Zambija imaju po dva boda, a Tanzanija je na dnu s jedni bodom.

U posljednjem, trećem kolu 24. siječnja sastaju se Maroko – Zambija, te Tanzanija – DR Kongo.

Maroko - DR Kongo   1-1 ( Ziyech 6 / Katompa 76)
Zambija - Tanzanija 1-1 (Daka 88 / Msuva 11)

1. Maroko     2    1    1    0    4-1    4
2. DR Kongo   2    0    2    0    2-2    2
2. Zambija    2    0    2    0    2-2    2
4. Tanzanija  2    0    1    1    1-4    1