BUNDESLIGA

“Apotekari” bez lijeka za rezultatsku krizu: Leverkusen porazom od Freiburga pao na šesto mjesto

Leon Bailey/Foto: REUTERS

Bayer je u posljednjih devet susreta upisao samo jednu pobjedu, a pritom ispao i iz njemačkog Kupa te Europske lige.

LEVERKUSEN U posljednjem susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Freiburg je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 2:1 produbivši krizu “Apotekara”.

Golove za Freiburg zabili su Ermedin Demirović (50′), te Lucas Holer (61′), dok je strijelac za Bayer bio Leon Bailey (70′).

Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer koji je u posljednjih devet susreta upisao samo jednu pobjedu. Pritom su “Apotekari” ispali iz njemačkog Kupa i Europske lige te u prvenstvu potonuli na šesto mjesto ljestvice.

U ranije odigranom susretu Union Berlin i Hoffenheim su odigrali 1:1.

Gosti su bili bolji, imali su veći posjed lopte i više pravih prilika, ali nisu uspjeli prelomiti utakmicu.

Berlinski sastav je poveo u 9. minuti golom Maxa Krusea iz kaznenog udarca, a izjednačio je Nico Schlotterbeck u 29. minuti pogodivši vlastitu mrežu.

Za domaćin je od 63. minute igrao Petar Musa, dok je Andrej Kramarić za goste igrao do sudačke nadoknade kada je umjesto njega u igru ušao Munas Dabour.

Augsburg je na gostovanju pobijedio Maninz sa 1:0 golom Hahna u 25. minuti.

Vodi Bayern sa 52 boda, RB Leipzig ima 50, a Wolfsburg 45 bodova.