Karlovac domaćin

Atletičari Kvarnera, Krka i Viškova osvojili titule prvaka Hrvatske na mlađeseniorskom prvenstvu

Ivana Vaupotić

Klara Barnjak za zlato je skočila 5,80 metara, Bonifačić je do naslova prvaka na 110 metara prepone dotrčao za 15.02 sekunde, dok je Sandru Čoviću Mariću zlato donio hitac od 42,74 metra.

RIJEKA Klara Barnjak (Kvarner), u skoku u dalj, Fran Bonifačić (Krk), u utrci na 110 metara prepone, i Sandro Čović Marić (Viškovo), u bacanju diska, osvojili su titule prvaka Hrvatske na mlađeseniorskom državnom prvenstvu, domaćin kojega je bio Karlovac. Klara Barnjak za zlato je skočila 5,80 metara, Bonifačić je do naslova prvaka na 110 metara prepone dotrčao za 15.02 sekunde, dok je Sandru Čoviću Mariću zlato donio hitac od 42,74 metra.

Atletičar Viškova osvojio je i srebro u bacanju kugle (38,46) i kladiva (38,46), u kojem se Karlo Čović Marić okitio broncom (31,70). Fran Bonifačić je na pobjedničko postolje stao i nakon skoka uvis, u kojem je osvojio srebro (190 cm).

Atletičari Kvarnera su, osim zlata u dalju, osvojili još dva srebra i tri bronce, titule viceprvaka pripale su Marinu Bloudeku na 800 metara (1:52.84) i Nicole Milić na 200 metara (24.79), dok su na treću stepenicu pobjedničkog postolja stali Sara Superina (11:41.64) i Ivan Vuletić na 3.000 zapreke (9:43.18) te štafeta 4×400 metara u sastavu Elide Babić, Helena Pervan, Rori Kezele i Nicole Milić (4:00.02).