Lijepi uspjeh

Atletičarka Kvarnera osvojila srebro na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu

Ivana Vaupotić

Klara Barnjak

Klara Barnjak je do titule viceprvakinje Balkana došla skokom od 6,22 metara

RIJEKA Klara Barnjak, atletičarka Kvarnera, osvojila je srebrno odličje u skoku udalj na Balkanskom dvoranskom prvenstvu, domaćin kojega je bio Istanbul. Dvadesetdvogodišnja Riječanka je titulu viceprvakinje Balkana osvojila skokom iz šeste serije od 6,22 metra, rezultat je to jedan centimetar kraći od njezinoga godinu dana starog osobnog rekorda. Najuspješnija je u Istanbulu bila Grkinja Vasiliki Chaitidou koja je zlato osvojila skokom od 6,25 metara, dok je treće mjesto pripalo Bugarkinji Mileni Mitrovoj sa 6,12 metara.

– Predivan je osjećaj imati medalju oko vrata. Četiri centimetra dijelila su me od prvog mjesta, tako da sam i više nego zadovoljna – rekla je Klara Barnjak.

Na pobjedničko postolje u Istanbulu stalo je još dvoje hrvatskih atletičara, Marko Čeko osvojio je drugo mjesto u dalju sa skokom od 7,71 metra, dok je Ivana Lončarek, putnica na Svjetsko dvoransko prvenstvo što 19. ožujka počinje u Beogradu, osvojila broncu u utrci na 60 metara prepone trčavši 8.20 sekundi.