Zlatna europska liga

Hrvatske odbojkašice svladale Austriju 3:2 u Innsbrucku

Kristian Sirotich

INNSBRUCK Utakmica 1. kola B skupine Zlatne europske lige odbojkašica: Austrija – Hrvatska 2:3 (26:24, 28:26, 19:25, 24:26, 13:15). Olimpijska dvorana. Gledatelja: 550. Suci: Katarzyna Sokol (Poljska), Boško Milić (Austrija).

AUSTRIJA: Haselsteiner (L), Duvnjak, Bajde 2, Huber (L), Wallner, Holzer 16, Mȕller 4, Chrtianska 17, Maros 24, Schmitd 4, Nesimović, Galić, Katz, Oiwoh 10.

HRVATSKA: Sain (L), Stanović, Strunjak 7, Butigan 19, Božičević (L), Štimac, Luketić 7, Mlinar 18, Dumančić 4, Fabris 15, Jakšetić 1, Deak 1, Klarić 21.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobjedom je otvorila nastup u B skupini Zlatne europske lige. Djevojke talijanskog stručnjaka Santarellija nisu baš idealno otvorile utakmicu, prva dva seta na razliku su otišla u korist domaćih odbojkašica, ali je onda uslijedio velik preokret. U trećem setu Santarelli je u postavu stavio Samantu Fabris, koja je do tada bila na poštedi, i Hrvatska je zaigrala kud i kamo kvalitetnije. Zadržale su Hrvatice koncentraciju i u četvrtoj dionici, u petoj su imale znatan rezultatski zaostatak, domaće cure povele su 5:2, ali onda su se iznova uspjele vratiti.