Više od čiste zabave

Igra kao terapija: zašto se odrasli (ne) igraju?

Life

Foto: Photo Secrets

Foto: Photo Secrets

Većina ljudi smatra da je igra nešto što se prvenstveno odnosi na djecu i njihov način otkrivanja svijeta. No, igra u odrasloj dobi može postati sredstvo za postizanje tjelesnog i mentalnog zdravlja.

S obzirom na to da nam se odrastanjem nakupljaju brojne obveze za koje prije par godina niti nismo znali da postoje, slobodno vrijeme postaje sve kraće, a zabavne aktivnosti su rijetke ili ih uopće nema.


Dok se neki trude barem jedanput tjedno otići barem na neku sportsku aktivnost (npr. nogomet s kolegama s posla), mnogi su igru prekrižili još i prije puberteta, ubrajajući takvu aktivnost kao nešto što je prihvatljivo samo za djetinjstvo


Mnogi smatraju da igre mogu biti resursi suočavanja sa stresom, ali i bijeg od stvarnosti. To ponekad nije dobar način prilagodbe situaciji i time se osobe ne usmjeravaju na rješavanje problema niti im igra služi kao kanalizator nakupljenog stresa.


Međutim, igra je mnogo više od čiste zabave, a mnogima je i korisna strategija suočavanja sa stresom.


 


Kako nam igra može pomoći, koje su prednosti igranja na radnom mjestu i kako kućanske poslove pretvoriti u igru pročitajte u članku na Krenizdravo.hr