Prva liga rukometaša jug

Rukometaši Kozale u napetoj završnici uzeli pobjedu, Crikvenici derbi u Senju

Rukometaši Kozale

Milimetarski poravnati suparnici jedni drugima nisu davali predaha s napadima, koji su redali golove kao na traci i sa simboličnim obranama, ekipe su se borile kao boksači spuštenih gardova.

KOZALA – GOSPIĆ 38:37

RIJEKA – Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Gospić 38:37 (17:18). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100. Suci Herceg, Bosak (Varaždin).

KOZALA: Sančanin, Baldo 8, Dražul, Deželjin 6, Lučić, Vujović 4, Juričević 7, Kezić 5, Jovović, Srok, Andričević, Devčić 1 (1), Potočnjak 3 (1), Schlagenhauf, Mikuličić 4, Balas.

GOSPIĆ: Kolačević, Seferagić, Jelić 6 (2), Maras, Antić 3, Čović 2, Dželalija 7, Petrović 11 (1), Matulović 1, Verzon, Žugaj, Suknaić 2 (1), Udiljak 1(1), Kovačević 1, Bilić 3.

Isključenja: Kozala 4, Gospić 4 minute. Sedmerci: Kozala 2 (2), Gospić 5 (4).

Raspjevani mladi rukometaši Kozale u slavljeničkom kolu nakon pobjede protiv Gospića za koju su bacili srce na parket, domaći navijači koji nisu štedjeli dlanove u prohladnoj kozalskoj večeri, na nogama poslije trilerovski napete završnice. To je bila lijepa sportska slika kao šlag na utakmicu, koja je igračima i publici kidala živce. Milimetarski poravnati suparnici jedni drugima nisu davali predaha s napadima, koji su redali golove kao na traci i sa simboličnim obranama, ekipe su se borile kao boksači spuštenih gardova.

Ličani su vodili 29:26 u 47. minuti, ali su dostignuti, a nakon posljednjeg od čak 24 izjednačenja, 35:35 u 55. minuti, nezaustavljivi Davide Baldo i Andrej Juričević su pogodili za 37:35, gosti su imali posljednji napad za remi, domaći su se obranili i slavili 38:37.

SENJ – MORNAR DRAMALJ – CRIKVENICA 22:23

SENJ – Utakmica 3. kola Prve lige rukometaša – jug: Sen j- Mornar Dramalj-Crikvenica 22:23 (8:9). Dvorana Robert Barbić Beli. Suci Bernobić (Rijeka), Gagula (Zagreb).

SENJ: M. Nekić, Birkić 1, Tomas, Žunić, Stipetić 5, Turković, Čulinović 3, Rak, Vukšić 3 (3), Francetić 1, J. Nekić, Krmpotić 5 (4), Barbić, Stanić 3, Ćosić, Jeličić.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 4, K. Domijan, Mozetič 1, Grgurević 4, Dujmović 5, Prpić, Manestar, Jonjić, Dragičević 4 (2), I. Domijan 1, Mataija 3.

Sedmerci: Senj 11 (7), Mornar Dramalj-Crikvenica 2 (2). Isključenja: Senj 8, Mornar Dramalj Crikvenica 12 minuta.

Uzbudljiv je bio susret susjeda i tradicionalnih sportskih rivala, Senjana i gostujućih Crikveničana, koji su na kraju otišli kući pjevajući, slaveći pobjedu 23:22. U utakmici u kojoj su obrane bile protagonisti, domaći su poveli 7:4 sredinom prvog poluvremena, ali su uporni gosti topili taj kapital suparnika otišavši na odmor vodstvom 9:8 u susretu u kojem su golovi stizali na kapaljku.

I u nastavku su se momčadi smjenjivale u vodstvu, Senj je u 45. minuti poveo 16:14, no to mu nije dostajalo niti za bod. U 58. minuti Luka Grgurević je pogodio za 21:19, prednost je dovoljna za konačnu pobjedu gostiju. Domaćini mogu žaliti za bodovima, koji su otišli susjedima dobrim dijelom jer Senj nije iskoristio čak četiri sedmerca.

Poredak: Ribola Kaštela 6, BM 07 6, Metković Mehanika, Hrvatski dragovoljac, Rudar Oil, Kozala 4, Gospić, Buzet, Mornar Dramalj Crikvenica, Senj 2, Rovinj, Zadar 1954 0.