Rukomet

Kozalčanima prijaju Splićani, momčad Brajkovića deklasirala BM 07

Foto A. KRIŽANEC

Mala, ali hrabra četa trenera s tek jedanaest igrača u zapisniku, polako je kršila otpor domaćina, da bi ga nakon isteka trećine utakmice definitivno i skršila

BM 07       15

KOZALA       24

SPLIT – Utakmica 15. kola Prve lige rukometaša – jug: BM 07 – Kozala 15:24 (7:11). Dvorana u Splitu. Suci: Bekeković, Peić (Bjelovar).

BM 07: Šipić 1, Huđan, Politeo, Bosančić 4 (1), Raguž 1, Penović, Tarle, Šilić 2 (2), Krišto 3 (1), Filipović, Majić 3, Kažimir, Pavičić, Pavić, Matijaš 1.

KOZALA: Mihelić 3, Maričić 3, Devčić 5, Grbac 1, Tomaš 8 (1), Sušanj, Mrakovčić 2 (1), Jovović 1, Rajič 1, Vučković, Brkljačić.

Isključenja: BM 07 6, Kozala 6 minuta. Sedmerci: BM 07 5 (4), Kozala 7 (2).

Kozalčanima prijaju Splićani, nakon uzbudljivog remija sa Splitom, momčad trenera Tonija Brajkovića je, skupljajući bodove za ostanak na prvoligaškom jugu, deklasirala BM 07 u gostima.

Mala, ali hrabra četa trenera s tek jedanaest igrača u zapisniku, polako je kršila otpor domaćina, da bi ga nakon isteka trećine utakmice definitivno i skršila skupljajući bodove i podižući razinu samopouzdanja. Imponirala je pritom obrana Riječana koja je u posljednjih desetak minuta prvog dijela kapitulirala tek u dva navrata, dovoljno da se odmara s obećavajućom prednošću 11:7.

Taj je učinak bio tek najava rukometne »nevere s Kvarnera« u nastavku kojoj Splićani nisu mogli ni znali odoljeti. Karlo Devčić, Antonio Tomaš i Marko Mrakovčić su početkom drugog poluvremena ekspresno povećali prednost na visokih 15:8. Pogodak Karla Devčića za čak 20:12 u 51. minuti okončao je svaku diskusiju o tome tko će ostvariti pun pogodak.

Gosti su i dalje »visokog garda«, itekako čvrstom obranom dojurili do pobjede sa čak devet golova prednosti. O njihovoj dominaciji svjedoči i raritet da su deklasirali BM 07 iako pritom nisu iskoristili čak pet sedmeraca.