Atalanta vs. Dinamo

KRAJ: Dinamo je izgubio na San Siru i više ne odlučuje sam o svojoj sudbini u Ligi prvaka

Rafael Toloi (Atalanta) i Mislav Oršić (Dinamo)/Foto REUTERS

Dinamu više ni pobjeda nad rasterećenim Englezima u zadnjem kolu ne garantira drugo mjesto u skupini.

MILANO Večerašnje gostovanje kod Atalante, u sklopu petog kola Skupine C Lige prvaka, pokazat će je li Dinamo konačno spreman za visoke domete u međunarodnoj konkurenciji. Preciznije, modri ansambl će osigurati drugo uzastopno europsko proljeće ako osvoji bod(ove) na San Siru, a poraz će ga, pak, gurnuti u totalnu neizvjesnost u potpunu neizvjesnost, na korak do eliminacije.

Maksimirski šef Nenad Bjelica uvjeren je da njegovi štićenici mogu odoljeti svim iskušenjima i ponoviti partiju koja im je u prvom kolu skupine C donijela uvjerljivu pobjedu nad večerašnjim suparnikom (4:0). I nije jedini optimist. Dinamovi rezultati u Ligi prvaka u Zagrebu su oživjeli nogometnu euforiju kakva nije viđena već godinama, a to znači da će tribine San Sira biti pune navijača u modrim tonovima.

Zdravstveni bilten iz Maksimirske 128 kaže da Sandro Kulenović i Marko Lešković ne konkuriraju za ovu utakmicu, baš kao i Nikola Moro, koji je u zagrebačkom srazu sa Šahtarom zaradio crveni karton.

Očekujemo službeni zapisnik i sastava obje momčadi.

Došli su sastavi. Nema iznenađenja. Trener Dinama Nenad Bjelica izveo je očekivanu jedanaestorku.

90. minuta: Kraj utakmice na San Siru. Dinamo je izgubio i tim porazom se udaljio od europskog proljeća u Ligi prvaka. Modri više ne odlučuju o svojoj sudbini nakon što je Šahtjor iznenađujuće uzeo bod u Manchesteru. Dinamu više ni pobjeda nad rasterećenim Englezima u zadnjem kolu ne garantira drugo mjesto u skupini.

70. minuta: Šahtjor je poravnao u Manchesteru.

57. minuta: Dobre vijesti za modre iz Engleske, Manchester City je poveo protiv Šahtjara.

GOL!!! Gomez  je u 47. minuti zabio za 2:0, topovskim udarcem s vrha kaznenog prostora probio je Livakovića.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. U drugom susretu između Manchester Cityja i Šahtjora još nema golova,.

36. minuta: Prva prijetnja Dinama. Oršić je pogodio gredu.

34. minuta: Perić je izbacio loptu s gol linije nakon lošije reakcije Livakovića. Dinamo opasno visi. Atalanta je blizu drugoga pogotka.

31. minuta: Nova velika prilika za Muriela, srećom po goste prebacio je okvir gola.

GOL!! Atalanta je povela na San Siru. Zabio je Muriel u 27. minuti s bijele točke. Perić je prethodno skrivio penal srušivši upravo Muriela.

20. minuta: Požutio je Dino Perić. I on preskače idući ogled. Bjelica je u kratko vrijeme ostao bez dva braniča za City.

15. minuta: Atalanta je bolje otvorila utakmicu. Theophille je požutio i preskočit će utakmicu protiv Manchester Cityja.

1. minuta: Počela je utakmica na San Siru.

ATALANTA – DINAMO 2:0

Stadion San Siro. Gledatelja: -. Sudac: Sergej Karasev (Rusija). Strijelci: 1:0 Muriel (27′-11m), 2:0 Gomez (47′). Žuti kartoni: Toloi, Pašalić (Atalanta), Theophille, Perić (Dinamo).

ATALANTA: Gollini, Toloi, Kjaer, Palomino, Hateboer (od 64′ Castagne), De Roon, Freuler, Gosens, Gomez, Pašalić, Muriel (od 61′ Iličić).

DINAMO: Livaković, Theophile, Dilaver, Perić, Stojanović (od 74′ Đira), Olmo, Ademi, Ivanušec (od 66′ Gojak), Leovac, Petković, Oršić.