Barakude u četvrtfinalu Eura nakon prave drame s Crnogorcima

Foto HVS

Foto HVS

Hrvatska - Crna Gora 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5)

BUDIMPEŠTA Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5) te tako praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo te stvorila prednost od pet golova. Nakon što su naši igrači propustili prve dvije situacije s igračem više, a Crnogorci poveli sa 1-0, do kraja prvih osam minuta su Andro Bušlje i Luka Bukić uspjeli realizirati sljedeće dvije situacije s igračkom prednosti u bazenu i dovesti Hrvatsku u vodstvo.

Bukić je početkom drugog dijela još jednom iskoristio igrača više za 3-1, a nakon što je Crna Gora smanjila na 3-2 uslijedili su pogoci Jokovića, Garcije i Vrlića za bijeg na 6-2. Svoj doprinos dao je i sjajni vratar Marko Bijač koji je obranio i peterac.

Odlična igra Hrvatske nastavila se i u trećoj četvrtini kada su Lončar iz protunapada i Benić sjajnim pogotkom s distance oplemenili odlične obrane Bijača za bijeg na 8-3.

Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 10-5 za Hrvatsku i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, Crnogorci su zaigrali presing, potpuno otupili hrvatski napad, a golovima Obradovića i Brguljana vrlo brzo smanjiti na 10-7.

Potom je udarac Jokovića u situaciji s igračem više zaustavila vratnica, pa je Petković u sljedećem napadu Crne Gore pogodio za 10-8. Isti je igrač iskoristio igrača više i 2:58 minuta prije kraja smanjio na 10-9.

Hrvatska je za manje od 10 sekundi potom opet izgubila loptu, a Vidović je dvije i pol minute prije kraja poravnao na 10-10. Tek tada je hrvatski izbornik Ivica Tucak pozvao igrače na dogovor i uspio ih smiriti.

Nakon što Crnogorci nisu iskoristili napad za vodstvo dvije minute prije isteka vremena Hrvatska je uspjela izboriti novi napad s igračem više kojega je pobjedničkim pogotkom okrunio najstariji igrač Javier Garcia 1:12 minuta prije kraja.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić s tri gola, po dva su dodali Ivan Vrlić i Javier Garcia, dok su kod Crne Gore po dva pogotka postigli Brguljan, Obradović, Petković i Vidović.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja.

Susret Hrvatske i Slovačke na programu je u subotu od 16 sati.

HRVATSKA – CRNA GORA 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5)

HRVATSKA: Bijač (12 obrana), Marcelić; Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2

CRNA GORA: Lazović (4 obrane), Tešanović; Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1

EP vaterpolo: Rezultati

Rezultati susreta 2. kola s Europskog prvenstva za vaterpoliste u Budimpešti:

SKUPINA A:

Njemačka – Slovačka 8-5 Hrvatska – Crna Gora 11-10 TABLICA:1 Hrvatska 2 2 0 0 28-19 61 Crna Gora 2 1 0 1 25-15 33 Njemačka 2 1 0 1 17-22 34 Slovačka 2 0 0 2 9-23 0

SKUPINA B:

Srbija – Rumunjska 15-7Rusija – Nizozemska 15-9 TABLICA:1 Srbija 2 2 0 0 28-16 62 Rusija 2 1 0 1 24-22 33 Nizozemska 2 1 0 1 18-23 34 Rumunjska 2 0 0 2 15-24 0

SKUPINA C:

Turska – Malta 13-10Mađarska – Španjolska 11-11 TABLICA:1 Španjolska 2 1 1 0 34-18 42 Mađarska 2 1 1 0 30-16 43 Turska 2 1 0 1 18-29 34 Malta 2 0 0 2 17-36 0

SKUPINA D:

Italija – Francuska 10-7Grčka – Gruzija 17-10 TABLICA:1 Italija 2 2 0 0 20-13 62 Grčka 2 1 0 1 23-20 33 Gruzija 2 1 0 1 19-24 34 Francuska 2 0 0 2 14-19 0