16. studenoga 2019.
Veliki uspjeh

Slovenac Primož Roglič osvojio Vueltu

Objavljeno: 15. rujan 2019. u 20:27 2019-09-15T20:27:06+02:00

Slovenski biciklist Primož Roglič (Jumbo-Visma) pobjednik je 74. izdanja utrke Vuelte i prvi je Slovenac koji je osvojio jednu trotjednu utrku.

Do tog uspjeha 29-godišnji Slovenac je stigao će u svom debiju na "Vuelti", a dosada su mu najbolji plasmani bili treće mjesto na ovogodišnjem "Giru" i četvrto na prošlogodišnjem "Touru".

Roglič je naslov osigurao još u subotu, a zadnja, 21. etapa u dužini od 106.6 kilometara od Fuenlabrade do Madrida bila je tradicionalno revijalna. Roglič je slavio s 2:16 minute prednosti ispred drugog Španjolca Alejandra Valverdea, a 2:33 minuta zaostao je još jedan Slovenac Tadej Pogačar. Inače, Roglič se biciklizmom počeo baviti tek 2012. godine, prethodno se natjecao u skijaškim skokovima.

Zadnju etapu dobio je u sprintu Nizozemac Fabio Jakobsen.