MotoGP

Pobjeda Pedrose, Marquez povećao prednost

Dani Pedrosa / Foto Reuters
Objavljeno: 13. listopad 2013. u 13:13 2013-10-13T13:13:06+02:00

KUALA LUMPUR – Španjolac Dani Pedrosa u nedjelju je pobijedio na VN Malezije drugu godinu zaredom, ali je njegov sunarodnjak i momčadski kolega u Hondi Marc Marquez, koji je utrku završio kao drugi, povećao prednost u ukupnom poretku MotoGP-ja.

Pedrosa je prestigao Marqueza koji je startao s najbolje pozicije, a onda u perom krugu i svjetskog prvaka Jorgea Lorenza za svoju treću pobjedu ove sezone.Marquez, je ipak nakon što je prestigao Lorenza u Yamahi došao do drugog mjesta i 20 bodova. Lorenzo je utrku završio kao treći.

S tri utrke do kraja i maksimalno 75 bodova još za osvojiti, Marquez vodi u ukupnom poretku vozača sa 298 bodova, 43 ispred Lorenza (255) i 54 ispred Pedrose na trećem mjestu (244).