Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
12. studenoga 2019.
S. Belupo vs. Rijeka

foto KRAJ: Rijeka preokretom stigla do pobjede u Koprivnici, Rožmanove promjene pokrenule bijele

Dario Župarić tijekom ogleda u Koprivnici/D. KOVAČEVIĆ
Objavljeno: 19. listopad 2019. u 15:57 2019-10-19T15:57:00+02:00

RIJEKA Nogometaši Rijeke danas se u Koprivnici vraćaju prvenstvenim obavezama utakmicom protiv Slaven Belupa. Slaven Belupo dočekuje Riječane s novim trenerom Tomislavom Stipićem.

- U Slaven Belupu još uvijek traje velika neizvjesnost, jer su promijenili trenera. Njihov model i sustav igre za nas će biti nešto potpuno novo, ali ipak najviše razmišljamo o sebi samima. Mislim da je to bit, da imaš svoj sadržaj pa ćemo vidjeti možemo li se u nekim stvarima prilagoditi protivniku. Od igrača Slaven Belupa očekujem da će biti agresivni, a od mojih očekujem da maksimalno iskoriste priliku. Ponavljam, suparnik će biti dobar, agresivan na svom terenu. Vjerujem da će moji igrači u takvim okolnostima biti najbolji u datom trenutku. U tom smjeru idu naša očekivanja. Očekujem radnu utakmicu, našu sadržajnu igru u svim fazama igre, odgovornost u fazi obrane i uigranost u fazi napada. I još nešto, želimo promijeniti povijest. Naime, u posljednje dvije utakmice u Koprivnici Rijeka nije uspjela pobijediti, odigrala je 1:1, možda je vrijeme da krenemo boljim putem - rekao je Simon Rožman, trener Rijeke.

Pripremu utakmice s Koprivničanica uvelike su remetili problemi s ozljedama nekih igrača...

3999553
Prva HNL: Slaven Belupo - Rijeka/D. KOVAČEVIĆ

- Velkovski je out, Kvržić se poslije reprezentativnih akcija vratio u ne baš najboljem stanju i vjerojatno neće putovati s nama u Koprivnicu, Halilović ima kartone, a malih poteškoća s ozljedama imaju još dvojica, trojica igrača. Međutim, kod mene je uvijek isto: igraju samo oni koji su sto posto fit. Ipak je na meni prevelika odgovornost da bih riskirao s igračima koji nisu na sto posto i dovodio u pitanje mogućnost ozljeđivanja. Kod mene će uvijek biti tako. Da, Kvržić je odigrao dvije utakmice, a Lončar na obje utakmice nije bio ni u zapisniku. To su stvari na koje ne mogu utjecati, reprezentacija je najviša razina u nogometu i to se poštuje. Lončar se vratio s određenim iskustvom, ali on je uvijek vrlo motiviran za rad i jedva čeka priliku da se dokaže meni, ali u prvom redu sebi. Pavičić? On je jedan od igrača koji imaju manjih poteškoća. Kod mene nije moguće pet dana ne trenirati, a onda u petak biti kandidat za utakmicu. Pavičić je napravio dva treninga u normalnom ritmu, potpuno je spreman, ali vidjet ćemo još... - zaključio je Rožman.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. U obje jedanaestorke ima dosta promjena u odnosu na najave. Rožman se odlučio na stoperski par Župarić - Punčec, ispred njih će igrati dvojica zadnjih veznih, Capan i Lončar, a na krilnoj poziciji Murić. Lepinjica, Pavičić, Acosty, Čolak, Escoval, Mamić, Iglesias i Raspopović su na klupi za pričuve. Šimića nema ni među zamjenama...

90. minuta: Kraj utakmice.

GOL!!! Acosty je zakucao ljevicom loptu u mrežu! Rijeka je u 90. minuti stigla do preokreta.

76. minuta: Nova velika prilika za Rijeku, ali Andrijašević nije precizan.

GOL!! Rijeka je nakon Rožmanovih promjena počela igrati, a stigla je i do poravnanja u 74. minuti. Alexander Gorgon je zabio za 1:1, sudeći po TV snimci kapetan Rijeke zabio je iz zaleđa.

73. minuta: Velika prilika za domaće, Krstanović je sam ispred Prskala, vratar Riječana brani.

69. minuta: Tomečak je dvaput pokušao, jednom je dobro reagirao Ježina, a drugi put je njegov udarac završio u obrambenom bloku.

66. minuta: Posljednja promjena u gostujućem sastavu, ušao je Čolak umjesto Puljića.

61. minuta: Rožman je uveo i Pavičića umjesto Capana.

60. minuta: Konačno povezana akcija i prilika za Rijeku. Bogojević je u zadnji trenutak blokirao Andrijaševića koji je izašao ispred vratara Ježine.

57. minuta: Iz igre je izašao neprimjetni Murić, Rožman je uveo Acostyja

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

45. minuta: Rijeka s trgnula u završnici poluvremena, Lončar je tukao, a Božić skrenuo loptu u korner.

38. minuta: Uzvratila je Rijeka. Prvi pokušaj gostiju i udarac Lončara brani vratar Ježina.

38. minuta: Nova loša reakcija Rijekine uže obrane, Župarić je izgubio duel s Mateusom koji je tukao iskosa, a Prskalo sjajno reagirao.

34. minuta: Oglasila se Armada. U pravi trenutak da pomogne momčadi koja ne izgleda dobro.

29. minuta: Puclin je tukao iskosa, Prskalo obranio. Rijeka nije dobro reagirala nakon primljenog pogotka. I dalje bijeli imaju problema u fazi obrane, posebno Tomečak na desnoj strani.

GOL!!! Radivojević je u 15. minuti s vrha peterca zabio glavom i okrunio bolji ulazak svoje momčadi u utakmicu. Loše su reagirali Rijekine stoperi i veznjaci, petorica igrača u bijelim dresovima čuvali su trojicu domaćih igrača toliko dobro da se strijelac naklonio pred Prskalom za vodstvo "plavih". Tomečak je prethodno izgubio jedan zračni duel i ostati ležati na travnjaku.

8. minuta: Pokušaj ubačaj Bogojevića umalo je iznenadio Prkskala koji je izvukao loptu iz bližih rašjli u drugi korner za domaće.

1. minuta: Počela je utakmica u Koprivnici.

S. BELUPO - RIJEKA 1:2

Stadion u Koprivnici. Gledatelja: 1500. Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac). Strijelci: 1:0 Radivojević (15'), 1:1 Gorgon (74'), 1:2 Acosty (90'). Žuti kartoni: .

S. BELUPO: Ježina, Božić, Mikulić, Jajalo, Glavčić (od 67' Zirdum), Paracki, Puclin, Bogojević, Radivojević, Mateus, Krstanović.

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Župarić, Punčec, Smolčić, Capan (od 61' Pavičić), Lončar, Andrijašević, Murić (od 57' Acosty), Gorgon, Puljić (od 66' Čolak).