Serie A

Atalanta pobjedom nad Cagliarijem iskoristila kiks Intera, Napoli svladao Romu

Mario Pašalić/Foto Arhiva NL

Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 60. minute, a Boško Šutalo do 83. minute

RIM U susretu 30. kola Serie A Atalanta je na gostovanju pobijedila Cagliari sa 1-0 iskoristivši neočekivani domaći poraz Intera od Bologne (1-2) u borbi za treće mjesto.

Pogodak odluke zabio je Luis Muriel u 27. minuti iz kaznenog udarca. Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 60. minute, a Boško Šutalo do 83. minute, dok je Marko Rog upisao svih 90 minuta za domaći sastav.

Atalanta je iskoristila kiks Intera koji je kod kuće izgubio od Bologne sa 1-2 i sada ima samo bod zaostatka osam kola prije kraja prvenstva.

Bila je to utakmica u kojoj je Inter imao vodstvo, igrača više, a pri rezultatu 1-0 i kazneni udarac, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Bologne.

Inter je poveo u 22. minuti golom belgijskog napadača Romela Lukakua koji je postigao svoj 20. pogodak ove sezone.

U početku akcije Lautaro Martinez je udarcem glavom pogodio vratnicu, a Lukaku je odbijanac pospremio iza leđa Lukasza Skorupskog.

U 57. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je zbog prigovora isključen Roberto Soriano, a samo pet minuta kasnije Inter je imao kazneni udarac. Bila je to prilika možda i zaključiti susret. Martinez je pucao, ali je Skorupski sjajno reagirao.

Bologna je s igračem manje uspjela izjednačila u 74. minuti golom Muse Juwara, a tri minute kasnije i Inter je ostao s igračem manje nakon što je ‘pocrvenio’ Alessandro Bastoni. Gosti su u 80. minuti došli do potpunog preokreta golom Muse Barowa. Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret.

Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve gostiju iz Rima

Fiorentina je na gostovanju pobijedila Parmu sa 2-1, a sva tri gola su pala iz jedanaesteraca. Za ‘viole’ oba gola je zabio Eric Pulgar (19, 31), a kod Parme Juraj Kucka (50). Milan Badelj nije nastupio za goste.

Verona, koju vodi Ivan Jurić, je izgubila na gostovanju kod Brescije 2-0, dok su Udinese i Genoa odigrali 2-2.

U subotu je Juventus u gradskom derbiju pobijedio 4-1 načinivši veliki korak prema osvajanju naslova prvaka. Posebice nakon što je Milan u Rimu porazio Lazio sa 3-0, pa torinska “Stara dama” sada ima sedam bodova više samo četiri kola prije kraja.

U pobjedi Milana sudjelovao je hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić koji je postigao treći pogodak svoje momčadi u 59. minuti. Bio je to deveti pogodak Rebića u Serie A ove sezone.

U posljednjoj utakmici 30. kola Napoli je svladao Romu sa 2:1 i bodovno se s njom izjednačio u borbi za peto mjesto.

Napoli je poveo u 55. minuti pogotkom Callejona. Izjednačio je Mkhitarjan samo pet minuta poslije. Pobjedu domaćoj momčadi donio je Lorenzo Insigne u 80. minuti.

Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve gostiju iz Rima.