Tenis

Zverev u polufinalu Miamija: “Veselim se novom izazovu”

Zverev će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Španjolca Carlosa Alcaraza i Bugarina Grigora Dimitrova

MIAMI Njemački tenisač Alexander Zverev plasirao se u polufinale ATP turnira iz serije “masters 1000” u Miamiju nakon što je u četvrfinalu porazio Mađara Fabiana Marozsana sa 6-3, 7-5.

Četvrti nositelj je do pobjede u prvom međusobnom susretu protiv 24-godišnjeg Mađara, 57. tenisača svijeta, stigao nakon sat i 39 minuta igre.

U prvom setu je dva puta oduzeo servis svom suparniku, za vodstvo 2-1 i kod 5-3, da bi u drugom setu presudio break kod rezultata 6-5.

Nijemac, koji je trenutačno peti tenisač svijeta, je iskoristio tri od sedam break lopti, dok je Marozsan imao dvije, ali ih nije uspio realizirati.

“Sretan sam što sam se vratio u ovim kasnim fazama ovih turnira, igrajući s najboljim igračima na svijetu. Veselim se novom izazovu,” kazao je Zverev koji je u lovu na šestu krunu na ATP Masters 1000 turnirima i prvu nakon Cincinnatija 2021. godine.

Zverev će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Španjolca Carlosa Alcaraza i Bugarina Grigora Dimitrova.

U drugom polufinalu u petak će se susresti Talijan Jannik Sinner i Rus Daniil Medvedev.