PH VATERPOLISTA

Vaterpolisti Primorja EB uvjerljivi protiv KPK-a, upisali svoju prvu pobjedu sezone

Valentina Prokić

Tin Brubnjak i Marin Vrdoljak/Foto: V. KARUZA

Treća četvrtina donijela je reviju golova, čak sedam su ih zabili domaći vaterpolisti, pet gostujući, a Primorje EB je u 24. minuti nakon pogotka Nike Čubranića za 13:7 ubilježilo i najveću prednost od šest golova.

RIJEKA Utakmica 3. kola prvenstva Hrvatske: Primorje EB – KPK 17:9 (3:2, 3:1, 7:5, 4:1). Bazen Kantrida. Gledatelja: 30. Suci: Bura (Šibenik) i Milenković (Zagreb).

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić (11 obrana), Vuković 1, L. Babić, Tomić, Brubnjak 4 (1), Blažić 1, N. Čubranić 4, K. Babić 2, Sotošek, Burburan 1, Crippa, Jurišić 4, Duvnjak-Starčević, Jurić,.
KPK: Skokandić (8 obrana), Duhović, A. Radovanović, Ban 1, Tolja 1, Letica 1, Antonijević 3, Knežević, Tedeschi, V. Radovanović, F. Fabris, V. Fabris, Bakarić, Čumbelić 3 (1).

Igrač više: Primorje EB 8 (13), KPK 4 (12). Peterci: Primorje EB 1 (1), KPK 1 (1).

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su prvu pobjedu sezone, svladavši u 3. kolu prvenstva korčulanski KPK 17:9. Utakmica je bila izjednačena do 11. minute kada je Letica skrivio peterac, a iskoristio ga Tin Brubnjak i doveo svoju momčad u vodstvo od 4:3. Uslijedila su još dva domaća pogotka do kraja prvog poluvremena, Karla Babića i Vukovića, oba s igračem više.

Dobra realizacija Primorjaša, te gostujući promašaji i obrane u pravo vrijeme raspoloženog Maura Ivana Čubranića unijeli su i malo nervoze u KPK, koji u svojim redovima ima iskusnije igrače, no to nije spriječilo riječku mladost da ostvari uvjerljivu pobjedu. U posljednjoj četvrtini Primorjaši su održavali veliku prednost, a u posljednjoj minuti Burburan je pogodio za konačnih plus osam.