Druga liga rukometašica - Zapad

Rukometašice Zameta bez bodova u derbiju s Trešnjevkom, Opatijke tijesno poražene u Ivaniću

ZAMET – TREŠNJEVKA 22:25

RIJEKA – Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – Zapad: Zamet – Trešnjevka: 22:25 (11:11). Centar Zamet. Suci: Bernobić (Rijeka) i Zečević (Zagreb).
ZAMET: Mrakovčić, Troskot 2, Bahtiri, Blažić, Krizmanić 1, K. Mikolić 1, Tabar 4 (3), Pleša 5, I. Mikolić 4 (2), Hren, Pleše, Toskić, Stanić 4, Sabalić, Visković 1, Hodžić.
TREŠNJEVKA: Hajduk, Ćutunić, Smiljanić 3, Miholić 1, Perenčević, Lopac-Škrinjar, Mihalina, Stanić 5, Laco 4, Ileković, Vučković 7 (3), Krajpl 5, Andrijanić, Dujmić.
Isključenja: Zamet 2, Trešnjevka 8 minuta. Sedmerci: Zamet 7 (5), Trešnjevka 3 (3).

Rukometašice Zameta nisu uspjele osvojiti bodove u derbiju s Trešnjevkom, čime bi mogle ozbiljno razmišljati o povratku u u prvoligaško društvo. Još na poluvremenu ekipe su bile izjednačene (11:11), a približavanjem finiša djevojke trenera Drage Žiljka počele su posustajati. U 41. minuti zagrebačke gošće su se prvi put odvojile na dva pogotka prednosti (15:17) i tu su razliku održale do konačne pobjede 25:22.

IVANIĆ – LIBURNIJA OPATIJA 28:27

IVANIĆ – Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – Zapad: Ivanić – Liburnija Opatija 28:27 (13:11). Dvorana Žeravinec. Suci: Dominić (Varaždin) i Jazbec (Cestica).
IVANIĆ: Sikaček, Vlajsović 1, Gunjača 7 (2), E. Popović-Gecan 2, M. Lešković 3, T. Popović-Gecan, Cvetić, Šuler, Petković 9 (3), Rajnović, A. Hasan, E. Hasan, Vidović 4, Pavić, P. Lešković, Orlović 2.
LIBURNIJA OPATIJA: Marković, Mihočka 1, Hunčak 3, Baričević, Kovačević, Vlahović, Stakorić 6 (4), Perić, Mihalić 7, Tipura, Zdrinšćak 8 (8), Budimir 1, Ožanić 1, Korša, Sabalić.
Isključenja: Ivanić 12, Liburnija Opatija 12 minuta. Sedmerci: Ivanić 8 (5), Liburnija Opatija 13 (12).

Opatijke ipak nisu uspjele slaviti na gostovanju kod Ivanića. Dvanaest minuta prije kraja utakmice Luana Zdrinšćak je iz sedmerca donijela gošćama dva pogotka prednosti (22:20), ali je tada stigla domaća reakcija. Ivanić je nanizao seriju 5:0 do 55. minute i zadržao je vodstvo za konačnih 28:27.

SENIA – SAMOBOR 27:33

SENJ – Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – Zapad: Senia – Samobor 27:33 (14:18). Dvorana Ivan Barbić Beli.
SENIA: Filipčić 4, Dorić 1, Samardžić, Komadina 4 (2), Barbić, Šolić, Biondić 5, Margeta 1, Cvjetičanin 5, Vrkljan 6 (4), Katalinić, Jurčić1, Slavković, Hodak, Kren.
SAMOBOR: Volar, Belanić, Rođak, Prodanović, N. Kovač, Petreković 6, Kozlovec 3, Čović, Haramina, Katanec 1, Kanceljak, Brakus 8 (2), Runtas 7(1), Mostarlić 7,E. Kovač 1, Husnjak.
Isključenja: Senia 8, Samobor 8 minuta. Sedmerci: Senia 10 (7), Samobor 4 (3).

Senjske rukometašice sve vrijeme nisu našle lijeka za napad samoborskih gošći i samim time nisu mogle računati na uspjeh. Samobor je na poluvremenu vodio 18:14 i kanonadu je nastavio i u drugom dijelu, sve do konačnih 33:27.