Hrvatska izgubila protiv Mađarske u ključnoj utakmici za polufinale

Portal Novi list, Hina

Foto Sanjin Strukic/PIXSELL

Mađarska - Hrvatska 29:26

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Koelnu pretrpjela i drugi poraz izgubivši od Mađarske sa 26-29 (13-14).

Tim porazom izabranici Gorana Perkovca izgubili su izglede za plasman u polufinale. Ostali su peti na ljestvici sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Mađarska skočila na drugo mjesto s četiri boda.

Tin Lučin i Filip Glavaš sa po pet golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok Bence Imre predvodio Mađarsku sa sedam golova.

Na vrhu ove skupine je Francuska, koja je ranije u subotu svladala Island sa 39-32, koja ima maksimalnih šest bodova, Austrija je treća s tri, a Njmačka četvrta s dva boda uoči njihova međusobnog ogleda koji je na programu u 20.30 sati. Island je posljednji bez bodova.

Hrvatska će svoj sljedeći nastup imati protiv Islanda u ponedjeljak, dok će u posljednjem kolu u srijedu igrati protiv Njemačke.

6. Island 3 0 0 3 81-98 0

HRVATSKA: Kuzmanović, Mandić; Mihić, Šoštarić, Karačić, Maraš, Načinović, Kušan, Mamić, Cindrić, Lučin, Šipić, Glavaš, Srna, Klarica, Jelinić

MAĐARSKA: Palasics, Bartucs; Sipos, Boka, Ligetvari, Mathe, Fazekas, Banhidi, Szita, Ancsin, Bodo, Ilić, Rosta, Lekai, Hanusz, Imre

’59 Zoran Ilić dovodi Mađarsku na 3 gola prednosti pred sam kraj utakmice – 29:26

’58 Glavaš na asistenciju Kušana vraća na dva razlike – 28:26

’58 Adrian Sipos dovodi Mađarsku na +3 – rezultat je 28:25

’56 Mađari preko Lekaija i Boke opet bježe Hrvatskoj na 27:25

’55 Luka Lovre Klaric zabija koš jednom za izjednačenje! Hrvatska – Mađarska 25:25!

’54 Za Mađare zabija Bence Emre, ali Luka Lovre Klarica vraća Hrvatsku na gol zaostatka – 25:24

’53 Glavaš vraća Hrvatsku na gol zaostatka – 24:23

53′ Bence Emre na asistenciju Fazekasa vraća mađarsko vodstvo – 24:22

52′ Lučin smanjuje na 23:22!

51′ Lekai zabija sedmerac za mađarsko vodstvo 23:21

’49 Bodo vraća Mađarsku na 22:21

’47 Lučin poravnava na 21:21

’47 Mađari preko Bodoa i Boke preokreću na 21:20

’46 Glavaš na asistenciju Maraša za hrvatskih 20:19

’45 Bence Imre za Mađarsku – 19:19

’44 Glavaš zabija za 19:18 i novo vodstvo Hrvatske!

’43 novi gol Bodoa za 18:18

’43 Karačić zabija za novo vodstvo Hrvatske – 18:17

’41 Glavaš zabija za vodstvo Hrvatske, ali Mađari uzvraćaju preko Bodoa – 17:17

’39 Perkovac zove time out pri rezultatu 15:15

34′ Gol Karačića za Hrvatsku nakon odličnog prodora

32′ Hrvatska preko Karačića smanjuje na 15:14

32′ Lekai dovodi Mađarsku u vodstvo 15:13

31′ počelo je drugo poluvrijeme

30′ Srna prije kraja prvog poluvremena smanjuje na 14:13

27′ Mateo Maraš smanjuje razliku, ali Bence Imre vraća Mađarsku na 14:12

26′ Uključuje se Ancsin, Mađarska opet bježi na dva gola razlike – 13:11

26′ Fazekas je sada na tri gola za Mađarsku, dok je naš Lučin zabio dva gola

24′ Nakon još jednog gola Fazekasa i odgovora Lučina – 12:11

21′ Fazekas postiže još jedan gol za Mađare, ali Hrvatska brzo odgovara preko Lučina – 11:10

18′ Brza Hrvatska kontra i Mihić smanjuje na 9:7

16′ Mađari održavaju prednost, sada je 9:6

14′ Ne pomaže puno ni drugi Načinovićev gol na utakmici, Mađarska nakon pogotka Imrea drži rezultat 8:5

11′ Jelinić smanjuje zaostatak, ali Mađari s još dva gola bježe na 7:4

10′ Bodo dovodi Mađare na +2

8′ Ancsin dovodi Mađare u novo vodstvo -4:3

7′ Novo mađarsko vodstvo nije dugo trajalo, Srna izjednačuje na 3:3

5′ Načinović odmah odgovara za Hrvatsku – rezultat je 2:2

5′ Nakon nove uspješne akcije Mađarska vodi 2:1

4′ Ancsin zabija za Mađarsku – rezultat je 1:1

2′ – Srna ja zabio prvi gol za Hrvatsku

1′ – počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad