HNL

RIJEKA – HAJDUK 1:0! Pašalić izbacio Hajduk iz utrke za titulu prvaka!

Foto V. KARUZA

Rijeka je sedam kola uoči kraja na "plus 10" od Hajduka te "plus pet" od Dinama. Splićani su ovim porazom praktički ispali iz utrke

RIJEKA Nogometaši Rijeke pogotkom Marca Pašalića uzeli su velika tri boda u Jadranskom derbiju.

Rijeka se sedam kola uoči kraja odvojila na deset bodova od Hajduka te pet od drugoplasiranog Dinama. Splićani su ovim porazom praktički ispali iz utrke za titulu prvaka.

Foto galerija: Utakmica Hajduk - Rijeka na Rujevici Foto: Sergej Drechsler

90+4. minuta KRAJ! Rijeka je pobijedila Hajduk!

79. minuta Sada je Perišić tukao, Labrović brani.

76. minuta Velika prilika Trajkovskog, nakon što ga je savršeno uslužio Perišić. Ali, igrač Hajduka je glavom pucao pored gola.

70. minuta GOOOOOL! Pašalić je strijelac. Pjaca je s lijeve strane dodao Fruku, koji je proslijedio Pašaliću pored blijede obrane Hajduka, a Marco je s desne strane snažno zakucao!

63. minuta Iz igre su izašli Marić i Hodža, na travnjaku su Obregon i Janković. Bio je sada još jedan prekid zbog bakljade Armade.

57. minuta Umjesto Uremovića i Sahitija na travnjaku su Prpić i Kleinheisler.

56. minuta Vratar Hajduka očistio je opasnost koja se stvorila u šesnaestercu. Bilo je opasno i gužvovito, ali bez konkretnog udarca.

47. minuta Nakon lijepe i brze akcije Bijelih, Pašalić je tukao iz daljine, a vratar Hajduka se morao dobro protegnuti. Bio je ubrzo i korner za domaćina, a Marićeva lopta je otišla malo preko gola.

46. minuta Počeo je drugi dio. Bez promjena u sastavima.

45+4. minuta Kraj prvog dijela!

38. minuta Oštra lopta Fruka u peterac, bila je tu ogromna gužva, ali gosti su se uspjeli obraniti.

35. minuta Pašalić pada u šesnaestercu, ali rumunjski sudac odmahuje rukom…

30. minuta Evo jedne dobre šanse, Fruk je pucao malo pored vratnice nakon što ga je proigrao Pjaca.

26. minuta Potegnuo je Marić, bio je to dobar udarac, ali ravno u vratara Hajduka!

24. minuta Hajduk nije opasnije zaprijetio iz kornera. Prije izvođenja kornera sudac je morao smirivati strasti. Kalik je gurnuo Labrovića, potom je došlo do naguravanja s Hodžom, a u sve se upleo i Elez…

19. minuta Imali su sada gosti opasan ubačaj kroz peterac, ali nitko ondje nije bio da bi to i realizirao.

18. minuta Pašalić je tražio svoj prostor, ali na kraju je pucao daleko iznad gola.

15. minuta U prvih petnaestak minuta nije bilo pravih šansi niti s jedne strane. Oprezno su ušli u utakmicu i Rijeka i Hajduk.

2. minuta Odmah na startu došlo je kratkog prekida jer je Armada bakljadom napravila dimnu zavjesu.

1.minuta Počela je utakmica!

Uoči utakmice: Helikopter nadlijeće Rujevicu, što je snimio naš fotoreporter Sergej Drechsler. Nakon divljanja Torcide poslije derbija s Dinamom na Poljudu, ništa se ne prepušta slučaju…

RIJEKA – HAJDUK 1:0

Stadion Rujevica. Sudac: Horatiu-Mircea Fesnic (Rumunjska). Strijelci: 1:0 Pašalić (70′).

RIJEKA (4-1-4-1): Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Pašalić, Hodža, Fruk, Pjaca, Marić.

HAJDUK (4-2-3-1): Lučić, Moufi, Uremović, Elez, Diallo, Sigur, Kalik, Pukštas, Krovinović, Sahiti, Kalinić.